Polskie Radio Dzieciom

Wakacyjna lekcja rysunku. Jak narysować werbel? [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2021 13:23
Ile instrumentów, tyle wyjątkowych dźwięków oraz melodii. Wszystkich wielbicieli muzyki, a zwłaszcza perkusji Stworek Potworek zaprasza do posłuchania swojej audycji, podczas której wytłumaczył jak narysować werbel.
Jak narysować werbel?
Jak narysować werbel?Foto: PR
Obejrzyj
stworek potworek werbel.mp4

Rysowanie werbla, czyli płaskiego bębna stawianego na stojaku lub noszonego na pasku zaczynamy od odzwierciedlenia na kartce jajka stanowiącego część instrumentu, w które uderza się pałeczkami. Od tego kształtu wyprowadzamy w dół, zarówno z lewej, jak i z prawej strony po jednej kresce o równej długości. Łączymy je kolejną, lekko zgiętą linią. W ten sposób uzyskaliśmy kształt werbla. Aby jednak móc wydobywać z niego dźwięk musimy mieć czym go uderzać. Tak więc ostatnim krokiem jest narysowanie pałeczek, a na koniec pokolorowanie pracy. 

Posłuchaj
02:47 28.07. Stworek potworek bembenek.mp3 Wakacyjna lekcja rysunku. Jak narysować werbel? (Stworek Potworek/PRD)_28.07.2021.

Audycja: Stworek Potworek
Prowadzi: Wojciech Słupiński
Data emisji: 28.07.2020
Godzina: 11.45.

"Stworek Potworek" to cykliczna audycja edukacyjna emitowana w każdą środę około 11.45 w Polskim Radiu Dzieciom. Można jej słuchać w ramach "Co w smoku piszczy".

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Zobacz także
Czytaj także

Jak narysować rękawice bokserskie?

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2021 13:17
Żeby ochronić dłonie, ludzie wymyślili sobie kiedyś rękawice. Są więc rękawice narciarskie, ogrodnicze i takie delikatne, dla prawdziwych dam, zakładane dla elegancji. Ale  Stworek Potworek nauczył Was dziś jak narysować szczególny rodzaj rękawic - te bokserskie!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Uczymy krok po kroku - jak narysować misia?

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2021 15:57
Jaka jest ulubiona przytulanka dzieci? W przypadku Smoka Adasia jedną z nich jest Miś Pompon, którego w rysunkowej pracowni stworzył Stworek Potworek. Podążajcie za jego wskazówkami, a już za chwilę będziecie mogli dodać swoje nowe dzieło do rysunkowej kolekcji Polskiego Radia Dzieciom. 
rozwiń zwiń