Polskie Radio Dzieciom

Dzień Babci i Dziadkia w Polskim Radiu Dzieciom!

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2023 11:55
Polskie Radio Dzieciom zaprasza do wspólnego świętowania dni Babci i Dziadka. Dziennikarze stacji przygotowali specjalne audycje, między innymi wyjątkowe wydanie "Dziecięcego koncertu życzeń", podczas którego najmłodsi słuchacze będą mogli dedykować piosenki ukochanym babciom i dziadkom.
Dzień Dziadka w Polskim Radiu Dzieciom
Dzień Dziadka w Polskim Radiu DzieciomFoto: PRD

W piątek, 20 stycznia, w audycji "Popołudnik w Polskim Radiu Dzieciom" opowiedzieliśmy o zabawach i zabawkach, którymi bawili się nasi dziadkowie - m.in. o toczeniu kółka, piłce do dołka czy grze w zośkę. 

W sobotę, 21 stycznia, w audycji "Rodzinny WF" tematem przewodnim na antenie Polskiego Radia Dzieciom były aktywności sportowe i zabawy ruchowe przeznaczone dla babć i dziadków oraz ich ukochanych wnucząt. Gościem będzie Iwona Rogalska, instruktorka rekreacji ruchowej i fitness.

Tego samego dnia oraz w niedzielę o godz. 19.00 Anna Seniuk przeczyta opowiadania z książki poświęconej babciom: "Zagadki babci", w której opisane historie łączy przekonanie, że wszystkie babcie mają swoje tajemnice i zagadki do rozwiązania.  

Dni Babci i Dziadka w Polskim Radiu Dzieciom Dni Babci i Dziadka w Polskim Radiu Dzieciom

W niedzielne popołudnie, o godz. 13.00, Monika i Kulfon w audycji "Radiowe figliki Kulfona i Moniki" rozmawiali o prezentach dla dziadków i pomysłach na wspólne spędzanie czasu.

Również w niedzielę dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom zaprosili na wyjątkowe wydanie "Dziecięcego koncertu życzeń" (w godz. 14.00-15.00), podczas którego każdy wnuczek mógł złożyć życzenia i zamówić piosenkę dla swoich dziadków.

Tematyka świąt Babci i Dziadka zdominowała obecny weekend w Polskim Radiu Dzieciom, a na antenie przez całą  niedzielę  można posłuchać, jak wnuczkowie i dziadkowie spędzają razem czas i co lubią najbardziej robić

Zapraszamy!

* * * 

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. W każdym tygodniu stacja emituje ponad 130 premierowych audycji, w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach można usłyszeć znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach i zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne - chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 


Zobacz także