Polskie Radio Dzieciom

Artur Wolski "Dziennikarzem Medycznym Roku"

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2020 07:01
Dziennikarz Polskiego Radia Dzieciom, prowadzący audycji "Strefa rodzica" oraz "Mini Eureka" laureatem I nagrody w kategorii "Radio" konkursu "Dziennikarz Medyczny Roku 2019".
Dziennikarz Medyczny Roku 2019 - Wyróżnieni w kategorii Radio
Dziennikarz Medyczny Roku 2019 - Wyróżnieni w kategorii RadioFoto: dziennikarze.org

Celem konkursu organizowanego z inicjatywy Stowarzyszenia Dziennikarze dla Zdrowia jest podkreślenie edukacyjnej roli dziennikarzy w walce z chorobami cywilizacyjnymi oraz rozwijania z ich pomocą świadomości społecznej i popierania tematów prozdrowotnych w mediach. 

Nagrody przyznane zostały w dwóch kategoriach: "głównej" – zwycięzcy otrzymali tytuł „Dziennikarza Medycznego Roku 2019”, nagrody i wyróżnienia za najlepsze audycje radiowe, programy telewizyjne i artykuły prasowe oraz "specjalnej" za publikacje na temat: „RTR szansą na rozwój prężnej branży farmaceutycznej w naszym kraju” i „Druskienniki i Birsztany na Litwie – turystyka medyczna i SPA”.

- Dziennikarzy Polskiego Radia doceniono za: dziennikarską rzetelność w podejmowaniu trudnych tematów prozdrowotnych w audycjach cechujących się przystępnością, atrakcyjnością i oparciem na naukowej wiedzy medycznej.

W konkursie wyróżniane są najlepsze prace z uwzględnieniem wartości informacyjnej i popularyzacyjnej, poprawności merytorycznej, siły przekonywania do dbałości o zdrowie oraz oryginalności pomysłu i stylu.

Dziennikarz Programu 1 Polskiego Radia został laureatem I nagrody w kategorii "Radio". W tegorocznej odsłonie konkursu ("Dziennikarz Medyczny Roku 2019") w radiowej kategorii zgłoszono 435 materiałów, w tym 111 audycji.

Strefa Rodzica w Polskim Radiu Dzieciom >>>

Mini Eureka w Polskim Radiu Dzieciom >>>

***

Artur Wolski jest absolwentem Wydziału Pielęgniarstwa, Wydziału Lekarskiego Wojskowej Akademii Medycznej, Wydziału Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, podyplomowych studiów nauk medycznych z zakresu geriatrii i gerontologii oraz Międzynarodowej Akademii Refleksologii. Dziennikarz od lat informuje o dokonaniach naukowców na całym świecie oraz odkrywa przed słuchaczami tajemnice medycyny, nowych terapii i wynalazków, które zmieniają świat. Autor m.in. popularnonaukowej audycji: "Eureka" w Programie 1 Polskiego Radia (poniedziałek – piątek, godz. 19.05) audycji "Mini Eureka" w Polskim Radiu Dzieciom (środa, godz. 17.15) oraz jednym z prowadzących "Strefę rodzica".

Jakub Jamrozek z radiowej Czwórki otrzymał wyróżnienie specjalne w kategorii "Radio" w konkursie "Dziennikarz Medyczny Roku".

Mat.promocyjne 


Zobacz więcej na temat: Artur Wolski zdrowie medycyna
Zobacz także