X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Orkiestra "Mamy śpiewamy"

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2020 14:35
Gościem audycji była Ania Szafraniec. Autor audycji rozmawiał z wokalistką o godzeniu pracy muzyka z byciem rodzicem, ale też o projekcie Mamy! Śpiewamy! 
Mamy Śpiewamy
"Mamy Śpiewamy" Foto: facebook.com/MamySpiewamy/

"Mamy Śpiewamy" tworzą muzycy i (jak sami o sobie piszą) – rodzice oraz wujkowie. Zaczęło się od trzech mam prowadzących zajęcia gordonowskie, a skończyło na dziewięcioosobowym zespole. Tak mówią o sobie: Jesteśmy Orkiestrą Mamy Śpiewamy, a "Kolorowo" będzie naszą pierwszą płytą z piosenkami dla dzieci. Będziecie mogli nareszcie słuchać bez końca takich hitów jak: "Myj zęby", "Mały Leoś", "Na zielonej łące" czy "Z górki". Na płycie pojawią się również piosenki, których jeszcze nie słyszeliście! 

Posłuchaj
118:50 20.11. Jestem.mp3 Orkiestra "Mamy śpiewamy" (Jestem muzykiem. Jestem rodzicem/Polskie Radio Dzieciom)_20.11.2020.

Orkiestrę Mamy Śpiewamy współtworzą profesjonalni muzycy:

- Ania Szafraniec (kompozytorka, wokalistka, Zespół Dziewczyny i Panny Wyklęte/Wygnane, założycielka Mamy Śpiewamy)
- Ola Nowak (coach w programie "The Voice Kids", wokalistka w Zespole Dziewczyny i Panny Wyklęte/Wygnane, twórczyni kanału YT "Śpiewaj z Olą")
- Tatiana vel Tańka Szafraniec (wokalistka, logopeda, twórczyni FB/Lalalandia)
- Zosia Moląg-Kopeć (wiolonczelistka The Crew String Orchesta)
- Jacek Szafraniec (kontrabasista, basista w zespole Ani Dąbrowskiej, współpracował z m.in. Muńkiem Staszczykiem, T.Love, Ryszardem Rynkowskim i Teatrem Buffo i in.)
- Michał Olesiński (gitarzysta m.in. Marceliny, Zespołu Dziewczyny oraz składów jazzowych)
- Paweł Szafraniec (perkusista współpracujący m.in. z Ania Dąbrowską i Moniką Urlik)
- Kamil Barański (instrumenty klawiszowe m.in. Maryla Rodowicz, Natasza Urbańska i wielu, wielu innych)
- Marcin Gańko (saksofonista, na stałe współpracujący z Anią Dąbrowską i Bartkiem Królikiem)
Gościem specjalnym na płycie jest Anna Serafińska - wybitna wokalistka jazzowa.
Gościnnie zagrali także: Robert Cichy, Rafał Gańko oraz Bogusz Wekka. 

Premiera płyty 27 listopada, a my już teraz porozmawiamy o piosenkach łatwo wpadają w ucho, które rozwijają dzieci muzycznie, są śpiewane na głosy, są zagrane na kilkunastu instrumentach (kontrabas, perkusja, gitary, banjo, saksofony, flet, wiolonczela i wiele innych) w różnych gatunkach i rytmach (swing, blues, rock'n'roll, country) są dostosowane do skali dziecka. Piosenki te pokochają dzieci i dorośli.

Audycja "Jestem muzykiem. Jestem rodzicem" 
Prowadzi: Damian Sikorski
Data emisji: 20.11.2020.
Godzina: 23.00 - 01.00

Audycja "Jestem muzykiem. Jestem rodzicem" w każdy piątek między 23.00 - 01.00 na antenie Polskiego Radia Dzieciom.
Audycja w ramach cyklu "Muzyka dla rodzica".

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.

Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

 

jo

Zobacz także

Czytaj także

W "Muzyce dla Rodzica" Melody Gardot

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2020 11:00
Tego wieczoru na antenie Polskiego Radia Dzieciom w audycji "Muzyka dla rodzica" zagościły subtelne jazzowe i soulowe dźwięki. Usłyszeć można było m.in światowej sławy wokalistkę jazzową, autorkę piosenek i multiinstrumentalistkę Melody Gardot.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W kalendarium muzycznym z 1971 roku David Bowie

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2020 12:15
Zaglądając do kalendarium muzycznego, 8 listopada na przestrzeni lat odnotowano dwa ważne wydarzenia. W 1971w londyńskim Trident Studio David Bowie rozpoczął nagrywanie swojej przełomowej płyty "The Rise and Fall of Ziggy Stardust and the Spiders from Mars", większość tego materiału zarejestrowano w ciągu dwóch tygodni.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Julia Pietrucha, Natalia Nykel, ale także Katie Melua i David Gilmour

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2020 13:15
W niedzielny wieczór zaprezentowałem baśniowe dźwięki od artystów którzy zapowiadają swoje nowe wydawnictwa, a także tych których płyty niedawno się ukazały. Na antenie Polskiego Radia Dzieciom można było usłyszeć m.in. Katie Melua, Jessie Ware, David Gilmour, Gregory Porter, czy Jeremy Loops.
rozwiń zwiń