X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Basia Derlak - liderka zespołu Chłopcy kontra Basia w Polskim Radiu Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2021 16:46
Gościem Damiana Sikorskiego w audycji "Jestem muzykiem. Jestem rodzicem" była Basia Derlak - liderka zespołu Chłopcy kontra Basia. Zespół powstał w 2009 roku w Krakowie jako duet kontrabasisty Marcina Nenko, i śpiewającej oraz grającej na klarnecie i drumli Derlak. W styczniu 2010 roku do grupy dołączył perkusista Tomasz Waldowski, drugi w składzie po kontrabasiście miłośnik jazzu.
Barbara Derlak w domu.
Barbara Derlak w domu.Foto: mat. pras.

W kwietniu 2010 roku trio zadebiutowało na festiwalu Nowa Tradycja w Warszawie. Zdobyli II nagrodę. Półtora roku później jury przyznało im I nagrodę Sceny Otwartej Mikołajków Folkowych w Lublinie. Wiosną 2012 roku Chłopcy Kontra Basia zdecydowali się na występ w telewizyjnym talent show "Must Be The Music", gdzie dotarli do finału.

Debiutancki album "Oj tak!" wydany w końcu 2013 roku zawierał pięć z sześciu utworów, które na początku działalności utrwalili na epce nagranej i wydanej domowym sposobem, oraz sześć premierowych. Chłopcy kontra Basia zostali za nią nominowani do Fryderyka w kategorii "Debiut roku". Płyta dostała również nominację do Folkowego Fonogramu Roku 2014 przyznawanego przez Polskie Radio.

Niedawno swoją premierę miał nowy, trzeci album zespołu Chłopcy Kontra Basia. Album nosi tytuł "Mrówka Zombie". 


Posłuchaj
120:02 1.01. Jestem rodzicem.mp3 Rozmowa z Basią Derlak.

Audycja "Jestem muzykiem. Jestem rodzicem" 
Prowadzi: Damian Sikorski
Gość: Basia Derlak
Data emisji: 1.01.2021.
Godzina: 23.00 - 01.00

Audycja "Jestem muzykiem. Jestem rodzicem" w każdy piątek między 23.00 - 01.00 na antenie Polskiego Radia Dzieciom.
Audycja w ramach cyklu "Muzyka dla rodzica".

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.

Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

jo

Zobacz także

Czytaj także

Natalia Grosiak z Mikromusic w audycji "Jestem muzykiem. Jestem rodzicem"

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2020 15:30
Natalia Grosiak z zespołu Mikromusic była gościem kolejnego odcinka audycji Jestem muzykiem. Jestem rodzicem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ania Karwan gościem Polskiego Radia Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2020 12:15
Gościem audycji "Jestem muzykiem. Jestem rodzicem" była Ania Karwan - wokalistka, kompozytorka, mama. Jej głos od lat można usłyszeć też w licznych produkcjach filmowych i serialowych, takich jak: "Listy do M", "Pitbull", "Planeta singli", czy "Legendy polskie", gdzie wspólnie z Mateo przypomniała przebój Zdzisławy Sośnickiej "Aleja gwiazd".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jestem muzykiem... " Martyna Pawłowska i Błażej Gawliński

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2020 10:00
Gośćmi w audycji Polskiego Radia Dzieciom  byli: wokalistka Martyna Pawłowska i jej mąż perkusista Błażej Gawliński. Muzycy opowiedzieli o godzeniu pracy muzyka z wychowywaniem syna i swoich muzycznych Świętach.
rozwiń zwiń