Polskie Radio Dzieciom

"Jestem rodzicem. Jestem muzykiem". Igo

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2022 23:55
Wokalista doskonale znany ze współpracy z chłopakami z zespołu Clock Machine oraz kooperacji w elektronicznym duecie Bass Astral x Igo. Teraz  Igor Walaszek postanowił przeżyć swój debiut raz jeszcze, tym razem w wersji solo. Właśnie ukazała się jego solowa płyta "Igo". 
Igo
IgoFoto: fb.com/IgorWalaszekIgo

Album wymyka się utartym schematom i w żaden sposób nie da się go zaszufladkować. To zbiór jego emocji, przeżyć i inspiracji, które połączone w jedną całość tworzą niezwykle eklektyczne, choć zarazem bardzo spójne wydawnictwo. Oprócz znanych już słuchaczom singli takich jak "Helena", "Brudas", "To też o Tobie", czy "Better be alive", na albumie pojawią się nowe, wcześniej niepublikowane utwory, które dopełnią obraz solowej ścieżki Igo.

Pierwszym singlem zwiastującym nowym rozdział muzyczny oraz pierwszy solowy album wokalisty był  utwór "Helena".

Tytuł singla nie był przypadkowy. Helena to imię córeczki Igo, która przyszła na świat pod koniec 2021 roku. Wiadomość o dziecku była dla Igo i jego żony wyjątkowa. Mogłoby się wydawać, że zamknięcie w niespełna 4-minutowym utworze emocji, które tak trudno jest wyrazić, będzie niemożliwe.

Posłuchaj
118:56 Radio Dzieciom 2022_12_02-23-00-55.mp3 02.12.2022 (Polskie Radio Dzieciom / Jestem muzykiem. Jestem rodzicem)

Audycję prowadzi: Damian Sikorski

Data emisji: 02.12.2022

Godzina emisji: 23.00 - 01.00

Premierowa audycja z cyklu Audycja "Jestem muzykiem. Jestem rodzicem"  w każdy piątek o godz. 23.00. 

Audycja w ramach cyklu "Muzyka dla rodzica".

***

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 


Zobacz także
Czytaj także

"Jestem rodzicem. Jestem muzykiem". Joanna Fesler

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2022 18:00
Prywatnie mama trójki dzieci, z zawodu filolog i pedagog, a z pasji wokalistka, autorka tekstów i muzyki. Za sobą ma występy m.in. u boku Krzysztofa Zalewskiego i apetyt na więcej!
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Jestem rodzicem. Jestem muzykiem". Basia Jagodzińska-Habisiak

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2022 07:35
Basia jest rodzicem trójki małych dzieci i jest muzykiem. Prowadzi koncerty umuzykalniające dla maluszków, stworzyła śpiewnik z rytmiczankami i śpiewankami na potrzeby najmłodszych i tworzy spektakl muzyczno-teatralny "PaBaje".
rozwiń zwiń