Polskie Radio Dzieciom

"Jestem rodzicem. Jestem muzykiem". Michał Sołtan

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2023 23:55
Wokalista, gitarzysta, performer, producent oraz tata. Szersza publiczność usłyszała o nim po raz pierwszy w 2017 roku w 9. edycji telewizyjnego show Must Be The Music. Wówczas zachwycił jurorów nie tylko wyjątkowym głosem, ale też profesjonalnym podejściem do tworzenia autorskich utworów inspirowanych m.in. miłością do swojej dziewczyny, Magdy. Michał jednak - jak się okazało - tworzy muzykę od dawna.
Michał Sołtan
Michał SołtanFoto: fb.com/MichalSoltanOfficial

Michał Sołtan jest absolwentem Wydziału Jazzu Państwowej Szkoły Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie oraz liderem zespołu Imagination Quartet, z którym występował już w Chinach, Niemczech, Danii i oczywiście w Polsce. Podczas 55 KFPP w Opolu artysta został finalistą koncertu Debiuty.

Wspólnie z Magdaleną Maleną Jankowską od lat tworzy performance MaloGranie, który został doceniony przez Prezydenta Miasta Sopotu. Wystawiany był m.in. w Polsce, we Włoszech czy na Cyprze. Podczas wydarzenia Magdalena Malena Jankowska maluje obraz na żywo, a Michał Sołtan komponuje i wykonuje autorski repertuar muzyczny.

Artysta bliski ludziom. W 2021 roku podczas powszechnej izolacji spowodowanej pandemią Michał Sołtan wyszedł na balkon swojej kawalerki na warszawskim Śródmieściu, gdzie podpiął do wzmacniacza gitarę i zagrał autorski utwór. Jednak na jednym występnie się nie skończyło - przez ponad 60 dni, codziennie o stałej porze, muzyk dodawał sąsiadom otuchy, wykonując kolejne piosenki.

Posłuchaj
59:14 Radio Dzieciom 2023_01_13-21-59-28.mp3 13.01.2023 (Polskie Radio Dzieciom / Jestem muzykiem. Jestem rodzicem)

Audycję prowadzi: Damian Sikorski

Data emisji: 13.01.2023

Godzina emisji: 22.00 - 23.00

Premierowa audycja z cyklu Audycja "Jestem muzykiem. Jestem rodzicem"  w każdy piątek o godz. 23.00. 

Audycja w ramach cyklu "Muzyka dla rodzica".

***

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 


Zobacz także
Czytaj także

"Jestem rodzicem. Jestem muzykiem". Szymon Pejski i Łukasz Gorczyca

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2022 23:55
Gośćmi audycji są Szymon Pejski - wokalista, multiinstrumentalista, tata i Łukasz Gorczyca - muzyk, kompozytor, tata.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Jestem rodzicem. Jestem muzykiem". Ania Rosochacka

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2023 23:55
Ania Rosochacka (Annie Ross) - absolwentka wydziału wokalnego warszawskiej szkoły muzycznej przy ulicy Bednarskiej; wokalistka scen klubowych, festiwalowych i eventowych; ma na swoim koncie pracę zarówno studyjną, jak i sceniczną z wieloma polskimi i zagranicznymi gwiazdami, takimi jak: Natalia Przybysz, Kasia Klich, Patrycja Kosiarkiewicz, Ania Rusowicz, Jenny Galt, Lisa Millett, czy Gromee.
rozwiń zwiń