Polskie Radio Dzieciom

Myszka Fela poznaje czym jest morsowanie

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2020 00:24
Kiedy jest zimno, mróz, albo plucha, najlepiej włożyć ciepłe skarpetki, napić się herbaty i okryć kocem. Albo wziąć ciepłą kąpiel, prawda? A wiecie, że są i tacy, którzy lubią kiedy zimą jest zimno? Potrafią się nawet w grudniu rozebrać do kostiumu kąpielowego i wskoczyć do zimnego przerębla! I właśnie dlatego - choć przecież są ludźmi - nazywamy ich 'morsami'. Podobno jest to zdrowe. W internecie można przeczytać, że ekspozycja na zimno poprawia odporność, a nawet poprawia nastrój…
Gdy jest zimno, można morsować
Gdy jest zimno, można morsowaćFoto: Pixabay

Rzeczywiście, potwierdziły to całkiem zadowolone dziewczynki z nadmorskiej miejscowości Dębki, bo tam właśnie ostatnio kryształ teleportacji przeniósł naszą dzielną Felę.

Posłuchaj
52:20 Dzieci_AAC 2020_12_08-10-58-41.mp3 Myszka Fela poznaj czym jest morsowanie (Polskie Radio Dzieciom)_8.12.2020.

Klaudia i Milena należą do klubu "Aktywnych Morsów" przy Stowarzyszeniu Aktywne Kaszuby. Dziewczynki mówią, że zimna woda im całkiem w kąpieli nie przeszkadza i zdecydowanie działa na zdrowie.

Jakie korzyści daje ludziom takie "morsowanie"? Czy warto go spróbować? 

Audycja: Myszka Fela Reporterka
Prowadzi: Ewa Gorzelak
Data audycji: 08.12.2020.
Godzina: 11.00

Myszka Fela Reporterka w każdy wtorek na antenie Polskiego Radia Dzieciom od 11.00 do 12.00.

O audycji: Poznajcie Myszkę Felę. Może i jest mała, ale wszędzie jej pełno. Odkąd pierwszy raz zetknęła się z radiem, marzyła że kiedyś też zostanie reporterką! I wiecie co? Marzenia się spełniają!!! Fela jest gotowa do wielu poświęceń, aby poznać dziecięcy świat, dziecięce pasje i zainteresowania. Niejednokrotnie wpada przez to w tarapaty. Ale wychodząc z założenia, że nic w życiu nie dzieje się przypadkiem, każda nawet najdziwniejsza przygoda naprowadza ją na trop dziecka mogącego poszerzyć jej i słuchaczy wiedzę o przeróżnych dziecięcych hobby!

Zanurzcie się w ten świat razem z Felą reporterką - może przy okazji sami odkryjecie własne marzenia…
Zapraszamy w każdy wtorek o godz. 11.00.
**
Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.

Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.

Zobacz więcej na temat: mysz DAB+
Zobacz także
Czytaj także

Co powiedziała tajemnicza myszka, która ukrywała się w studiu Polskiego Radia Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2020 22:28
Od kilku miesięcy dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom słyszeli, że w ich studiu mieszka jakaś tajemnicza myszka. Nie widzieli jej ani razu, ale byli przekonani, że ona tam na pewno jest. Raz skrywała się gdzieś niedaleko okna, innym razem zdradziła swoją obecność tupotem cichych łapek, słyszanych gdzieś w okolicy ściany dzielącej studio emisyjne od pokoju wydawców. Słyszeli ją wszyscy prowadzący audycje, ale nikt nie zdołał jej zobaczyć. Gdzie ona się podziewała?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ciekawość świata małej Myszki Feli

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2020 12:15
Skoro już, jak dobrze wiecie, mała niepozorna myszka Fela zdecydowała się wyjść ze swojej norki, a w dodatku zechciała zostać reporterką Polskiego Radia Dzieciom, przyszedł czas na jej pierwsze reporterskie zajęcie. Więc któregoś dnia zabrała ze sobą nieodłączne reporterskie narzędzie, mikrofon, i ruszyła w świat.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Myszka Fela i zbiórka Zuchów

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2020 16:45
Dzielna reporterka Fela straszliwie się w coś zaplątała. Kręciła się wokół własnej osi, stękała, starała się wyswobodzić, a udało jej się to przede wszystkim dzięki waszemu wsparciu. Trzymaliście za nią kciuki i się udało! A kiedy już była bezpieczna, okazało się, że czymś co ją więziło… była stara dziurawa, choć miękka - ucięta SKARPETA bez stopy!
rozwiń zwiń