X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Co powiedziała tajemnicza myszka, która ukrywała się w studiu Polskiego Radia Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2020 22:28
Od kilku miesięcy dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom słyszeli, że w ich studiu mieszka jakaś tajemnicza myszka. Nie widzieli jej ani razu, ale byli przekonani, że ona tam na pewno jest. Raz skrywała się gdzieś niedaleko okna, innym razem zdradziła swoją obecność tupotem cichych łapek, słyszanych gdzieś w okolicy ściany dzielącej studio emisyjne od pokoju wydawców. Słyszeli ją wszyscy prowadzący audycje, ale nikt nie zdołał jej zobaczyć. Gdzie ona się podziewała?
Myszka Fela
Myszka FelaFoto: Pixabay

Miś Michaś, Lew Leopold Grzywa i Królik Filip Karocki, ale także Detektyw Maurycy Śladek i Smok Adaś słyszeli już wielokrotnie, że pod podłogą studia Polskiego Radia Dzieciom mieszka jakaś pracowita mała myszka. Czasem bywało również tak, że wcale jej nie słyszeli, jakby nagle stawała w bezruchu, ale czuli, że bardzo mocno im się przygląda.

Wielokrotnie rozpoznawali też dźwięk przypominający pisanie ołówkiem po kartce, a potem znowu nastawała cisza... Aż pewnego dnia, podczas jednej z przedpołudniowych audycji, ktoś cichutko, ale zdecydowanym ruchem, zapukał do drzwi studia. Stała za nimi mała, szara i niepozorna myszka o wysmukłym pyszczku zakończonym wąsikami. Prężyła wszystkie swoje maleńkie mięśnie, jakby usiłowała pokazać, że jest ciut wyższa. Trwała tak chwilę w bezruchu, nieco przestraszona, ale z noskiem zadartym mocno ku górze. I nagle, powiedziała coś, co odmieniło całą redakcję Polskiego Radia Dzieciom. 

Co powiedziała Myszka? Dlaczego tak długo się ukrywała i wreszcie, dlaczego odważyła się zapukać do drzwi radiowego studia? O tym przekonacie się słuchając załączonej audycji Polskiego Radia Dzieciom.

Posłuchaj
59:41 17.11.Fela.mp3 Co powiedziała Myszka o imieniu Fela? Czy to możliwe, że została prawdziwą reporterką?

Audycja: Myszka Fela Reporterka
Prowadzi: Ewa Gorzelak
Data audycji: 17.11.2020.
Godzina: 11.00

Myszka Fela Reporterka w każdy wtorek na antenie Polskiego Radia Dzieciom od 11.00 do 12.00.

O audycji: Poznajcie Myszkę Felę. Może i jest mała, ale wszędzie jej pełno. Odkąd pierwszy raz zetknęła się z radiem, marzyła że kiedyś też zostanie reporterką! I wiecie co? Marzenia się spełniają!!! Fela jest gotowa do wielu poświęceń, aby poznać dziecięcy świat, dziecięce pasje i zainteresowania. Niejednokrotnie wpada przez to w tarapaty. Ale wychodząc z założenia, że nic w życiu nie dzieje się przypadkiem, każda nawet najdziwniejsza przygoda naprowadza ją na trop dziecka mogącego poszerzyć jej i słuchaczy wiedzę o przeróżnych dziecięcych hobby!

Zanurzcie się w ten świat razem z Felą reporterką - może przy okazji sami odkryjecie własne marzenia…
Zapraszamy w każdy wtorek o godz. 11.00.

 

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.

Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.

Joanna Osmańska

Zobacz więcej na temat: dzieci mysz DAB+
Zobacz także

Czytaj także

Eurowizja Junior 2020. Kto wygrał tegoroczną edycję?

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2020 19:30
18. Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci wygrała reprezentantka Francji Valentina z piosenką "J'imagine". Polskę reprezentowała dziesięcioletnia Ala Tracz, laureatka I Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom z utworem "I’ll be standing". Zapraszamy do oglądania relacji z Eurowizji Junior, które nadawaliśmy prosto ze studia plenerowego Polskiego Radia Dzieciom - partona medialnego tego wydarzenia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Królik próbuje zrozumieć czym jest filozofia

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2020 09:00
Dlaczego marchewki są drogie? Dlaczego ktoś zajmuje się sprzedażą tych marchewek? Dlaczego czas płynie? Dlaczego i dlaczego… Filip zadawał ostatnio same pytania: " a dlaczego to, a dlaczego tamto…" W ogóle nie mogli dojść z lwem do ładu! Leopold postanowił więc, że trzeba zrobić audycję na temat "dlaczego?" i innych życiowych pytań.
rozwiń zwiń