Polskie Radio Dzieciom

Gala finałowa III edycji Polonijnego Turnieju Edukacyjnej Gry Planszowej "Miś Wojtek"

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2023 10:13
W "Gwiazdozbiorze" przenieśliśmy się na Galę finałową III edycji Polonijnego Turnieju Edukacyjnej Gry Planszowej "Miś Wojtek". Turniej ten organizowany jest przez Instytut Pamięci Narodowej z myślą o uczniach szkół polonijnych z całego świata m.in. z Australii, USA, Kanady, Kazachstanu, Wielkiej Brytanii, Włoch i Islandii. Do finałowych rozgrywek zakwalifikowało się 40 dwuosobowych drużyn, które zmierzyły się ze sobą w dn. 15-18 maja 2023 r. w
Polonijny Turniej Edukacyjnej Gry Planszowej Miś Wojtek - patronat PRD
Polonijny Turniej Edukacyjnej Gry Planszowej "Miś Wojtek" - patronat PRDFoto: mat. pras.
Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z organizatorami, uczestnikami oraz zwycięzcami.
Audycja: Gwiazdozbiór

Prowadzi: Marta Powałowska
Data emisji: 21.05.2023
Godzina emisji: 15:00

Instytut Pamięci Narodowej po raz trzeci organizuje Polonijny Turniej Edukacyjnej Gry Planszowej "Miś Wojtek", skierowany do uczniów szkół polonijnych z całego świata.

Celem projektu jest upowszechnianie polskiej historii – zapoznanie uczniów z historią deportacji ludności polskiej na Wschodzie oraz polskiego wysiłku wojskowego w II Korpusie Polskim, a także z zasadami rywalizacji w duchu fair play oraz integracja środowisk polonijnych. Dzięki Turniejowi wiedza o Niedźwiedziu Wojtku i losie żołnierzy gen. Andersa dociera do polskich uczniów na całym świecie, służąc zachowaniu polskiej tożsamości w kolejnych pokoleniach rodaków mieszkających za granicą. 

Finałowe rozgrywki Turnieju odbyły się w dn. 15-18 maja 2023 r. w Przystanku Historia Centrum Edukacyjnym IPN im. Janusza Kurtyki na ul. Marszałkowskiej 21/25 w Warszawie. Weźmie w nich udział 40 dwuosobowych drużyn ze szkół polonijnych z całego świata, m.in. z Australii, USA, Kanady, Kazachstanu, Wielkiej Brytanii, Włoch i Islandii.

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje kilkadziesiąt premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Zobacz także
Czytaj także

"A ja nie chcę spać" i inne płyty Ani Brody w Gwiazdozbiorze PRD

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2023 17:44
W Gwiazdozbiorze na antenie Polskiego Radia Dzieciom wsłuchujemy się w twórczość Ani Brody, która jest wokalistką, cymbalistką, kompozytorką oraz autorką tekstów.  Jak zaczęła się jej przygoda z muzyką? Czym dla niej jest muzyka? Jakie są jej muzyczne plany?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Relacja z programu "The Voice Kids" w "Gwiazdozbiorze" PRD

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2023 21:10
W miniony weekend miał miejsce finał 6. edycji programu muzycznego dla dzieci "The Voice Kids". Zwyciężyła 14-letnia Martyna Gąsak. Na relacje z wydarzenia zapraszamy do audycji Gwiazdozbiór. 
rozwiń zwiń