Polskie Radio Dzieciom

Najwieksze przeboje konkursów Eurowizji Junior

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2023 15:00
Zapraszamy na wakacyjną odsłona Gwiazdozbioru - dzisiaj wybierzemy się w muzyczną podróż po piosenkach związanych z Eurowizją Junior. Posłuchamy zarówno polskich utworów reprezentujących nasz kraj, jak i tych, które zwyciężały.
Konkurs organizowany jest od 2003 r.
Konkurs organizowany jest od 2003 r.Foto: fb.com/junioreurovision

Konkurs Eurowizji dla Dzieci organizowany jest od 2003 r., w jego historii największą liczbę zwycięstw odniosła Gruzja, wygrywając konkurs trzykrotnie. Polska jest jedynym krajem w historii konkursu, którego reprezentanci wygrali dwa razy z rzędu, w 2018 wygrała Roksana Węgiel z piosenką "Anyone I Want to Be" a w 2019 r. Viki Gabor z "Superhero".

Posłuchaj
59:39 Radio_Dzieciom 2023_07_09-15-00-20.mp3 Piosenki z konkursu Eurowizja Junior. Gwiazdozbiór 9 lipca godz. 15:00

Audycja: Gwiazdozbiór

Prowadzi: Marta Powałowska

Data emisji: 9.07.2023

Godzina emisji: 15:00

KLIKNIJ I SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje kilkadziesiąt premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.

Polskie Radio Dzieciom zaprasza również do korzystania z bogatej oferty podcastowej anteny, w której dostępne są cieszące się dużym zainteresowaniem propozycje dla najmłodszych: "Bajki opowiadane przez dzieci" oraz "Opowieści ludów świata", jak również podcasty podróżnicze czy poradnikowe dla rodziców w tym podcasty przygotowane przez Idę Nowakowską

W ofercie cyfrowego Polskiego Radia Dzieciom dostępne są także podcasty przygotowane z myślą o dzieciach. Wśród nich "Bajki opowiadana przez dzieci", "Bajania Kulfona i Moniki. Dla dzieci" oraz "Opowieści ludów świata". Zapraszamy na podcasty.polskieradio.pl.


Wszystkie podcasty Polskiego Radia Dzieciom są dostępne na stronie podcasty.polskieradio.pl

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 


Zobacz także
Czytaj także

Relacja z programu "The Voice Kids" w "Gwiazdozbiorze" PRD

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2023 21:10
W miniony weekend miał miejsce finał 6. edycji programu muzycznego dla dzieci "The Voice Kids". Zwyciężyła 14-letnia Martyna Gąsak. Na relacje z wydarzenia zapraszamy do audycji Gwiazdozbiór. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Letnie podsumowanie premier muzycznych z mininego roku szkolnego 

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2023 16:00
W piątek 23 czerwca, zakończył się rok szkolny, a to oznacza, ze przyszedł czas na pierwszy wakacyjny Gwiazdozbiór. W wakacje króluje muzyka, dlatego to właśnie na niej skupimy się w czasie letnich dni. Przypomnimy sobie najróżniejsze hity i przeboje, których słuchaliśmy podczas odsłon naszej niedzielnej audycji, a w tej odsłonie pochylimy się nad premierami muzycznymi, które miały miejsce w roku szkolno-przedszkolnym w roku 2022/23. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wakacyjne przeboje ubiegłych lat

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2023 16:00
Wakacje to niewątpliwie czas, w którym króluje muzyka. Jest to także czas wakacyjnych hitów. Każdego lata jest przecież co najmniej jedna piosenka, która wyjątkowo wpada w ucho i której chcemy słuchać w słoneczne dni. W audycji Gwiazdozbiór na antenie Polskiego Radia Dzieciom prześledziliśmy wakacyjne hity ubiegłych lat. 
rozwiń zwiń