Polskie Radio Dzieciom

"Gwiazdozbiór". "Artur Gotz dzieciom. Bajki i piosenki"

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2023 19:00
Piąta płyta Artura Gotza to wyjątkowy album familijny, który składa się z dwóch części. Pierwsza z nich to 10 premierowych piosenek z muzyką Artura Gotza oraz tekstami Marty Fox i Artura Gotza w nowoczesnych aranżacjach z wykorzystaniem instrumentów elektronicznych. Oprócz piosenek na płycie znajdują się dwie bajki w formie słuchowisk: "Toruńskie pierniki" Artura Gotza i "Smog nas zje" Marty Fox.
Artur Gotz dzieciom. Bajki i piosenki - premiera piątej płyty artysty na Dzień Dziecka
"Artur Gotz dzieciom. Bajki i piosenki" - premiera piątej płyty artysty na Dzień DzieckaFoto: mat. pras.

Krążek jest debiutem artysty w roli autora muzyki i tekstów, jest to także debiutancka płyta dla najmłodszej widowni.

Artur Gotz, który zagrał ponad 600 koncertów w całej Polsce oraz Europie, USA, Australii, Nowej Zelandii i na Kubie, powrócił do tematyki dziecięcej.

Artysta w wieku 15 lat rozpoczął współpracę z Teatrem "The Imagination" w Londynie, w którym zrealizował trzy spektakle dla dzieci. Jednym z nich była legenda o toruńskich piernikach, którą wówczas jako 18-latek napisał na zamówienie londyńskiego teatru.

Przedstawienie prezentowane było 80 razy w Wielkiej Brytanii, a także w Polsce. W 2018 roku spektakl został wznowiony na życzenie Polonii w Australii i zaprezentowany na dwóch festiwalach: PolArt Brisbane i na Polish Festival w Melbourne oraz w Sydney, Adelajdzie i Perth. Na potrzebę płyty stworzona została nowa muzyka.

Drugie słuchowisko to "Smog nas zje" na podstawie bajki Marty Fox, poetki i pisarki, autorki 50 książek, nazywanej "objawieniem polskiej powieści młodzieżowej".

Posłuchaj
59:38 Radio Dzieciom 2023_08_06-15-00-02.mp3 Gwiazdozbiór 6 sierpnia godz. 15:00

Audycja: Gwiazdozbiór

Prowadzi: Marta Powałowska

Data emisji: 6.08.2023

Godzina emisji: 15:00

KLIKNIJ I SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje kilkadziesiąt premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.

Polskie Radio Dzieciom zaprasza również do korzystania z bogatej oferty podcastowej anteny, w której dostępne są cieszące się dużym zainteresowaniem propozycje dla najmłodszych: "Bajki opowiadane przez dzieci" oraz "Opowieści ludów świata", jak również podcasty podróżnicze czy poradnikowe dla rodziców w tym podcasty przygotowane przez Idę Nowakowską

W ofercie cyfrowego Polskiego Radia Dzieciom dostępne są także podcasty przygotowane z myślą o dzieciach. Wśród nich "Bajki opowiadana przez dzieci", "Bajania Kulfona i Moniki. Dla dzieci" oraz "Opowieści ludów świata". Zapraszamy na podcasty.polskieradio.pl.


Wszystkie podcasty Polskiego Radia Dzieciom są dostępne na stronie podcasty.polskieradio.pl

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 


Zobacz także
Czytaj także

Natalia Lesz i "Piosenki domowe"

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2023 08:00
"Domowe piosenki" to płyta, która swoją premierę miała 26 maja 2023 roku. Polskie Radio Dzieciom objęło ja swoim patronatem medialnym. Na płycie znajduje się szesnaście utworów, które powstały z myślą o najmłodszych słuchaczach. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

TOP Lista Przebojów Polskiego Radia Dzieciom w wakacyjnej odsłonie Gwiazdozbioru - część druga 

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2023 15:00
W ubiegłym tygodniu w audycji Gwiazdozbiór na antenie Polskiego Radia Dzieciom wsłuchiwaliśmy się w piosenki, które trafiły do tegorocznej TOP Listy Przebojów Polskiego Radia Dzieciom, czyli zestawienia najbardziej lubianych przez słuchaczy utworów, które zdobyły najwięcej głosów przez ostatni rok - licząc od kwietnia. W tej odsłonie Gwiazdozbioru kontynuujemy wędrówkę przez Wasze ulubione piosenki. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

TOP Lista Przebojów Polskiego Radia Dzieciom w wakacyjnej odsłonie Gwiazdozbioru - część pierwsza

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2023 15:00
W audycji Gwiazdozbiór na antenie Polskiego Radia Dzieciom wysłuchaliśmy się w utwory, które zajęły pierwszych piętnaście miejsc w tegorocznej TOP Liście Przebojów Polskiego Radia Dzieciom. Czym różni się ona od Listy Przebojów Polskiego Radia Dzieciom? 
rozwiń zwiń