X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Powieści na antenie

Korespondencja

31.05.2016 11:00
Listy Pawła Hertza z lat 1934-1939 dokumentują początek słynnej przyjaźni w polskim świecie literackim międzywojennej Polski.
Mateusz Rusin w Teatrze Polskiego Radia podczas lektury
Mateusz Rusin w Teatrze Polskiego Radia podczas lektury Foto: Grzegorz Śledź/PR2
Posłuchaj
11'24 Paweł Hertz, Anna i Jarosław Iwaszkiewiczowie "Korespondencja", czyta Mateusz Rusin - odc. 1. (Książka do słuchania/Dwójka)
13'45 Paweł Hertz, Anna i Jarosław Iwaszkiewiczowie "Korespondencja", czyta Mateusz Rusin - odc. 2. (Książka do słuchania/Dwójka)
13'34 Paweł Hertz, Anna i Jarosław Iwaszkiewiczowie "Korespondencja", czyta Mateusz Rusin - odc. 3. (Książka do słuchania/Dwójka)
12'33 Paweł Hertz, Anna i Jarosław Iwaszkiewiczowie "Korespondencja", czyta Mateusz Rusin - odc. 4. (Książka do słuchania/Dwójka)
11'25 Paweł Hertz, Anna i Jarosław Iwaszkiewiczowie "Korespondencja", czyta Mateusz Rusin - odc. 5. (Książka do słuchania/Dwójka)
więcej
Audio

Dwutomowa publikacja Zeszytów Literackich to - jak pisze wydawnictwo - "jedna z najważniejszych korespondencji literackich XX wieku", "odważna artystycznie, politycznie i obyczajowo".

Listy czyta Mateusz Rusin.


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Inne życie Iwaszkiewicza

16.10.2012 09:22
Przywołujemy cienie wielkich postaci polskiej kultury 2. poł. XX wieku, odkrywamy biografię Iwaszkiewicza, rozmawiamy o Różewiczu - filmowcu.
Fragm. okładki książki Radosława Romaniuka, Inne życie. Biografia Jarosława Iwaszkiewicza, Wydawnictwo Iskry
Fragm. okładki książki Radosława Romaniuka, "Inne życie. Biografia Jarosława Iwaszkiewicza", Wydawnictwo IskryFoto: mat. prasowe
Posłuchaj
13'56 Barbara Toruńczyk o "Żywych cieniach"
21'02 Radosław Romaniuk o "Innym życiu"
18'24 Paweł Różewicz o książce ojca "Było, minęło... w kuchni i na salonach X Muzy"
więcej

W literackim "Sezonie na Dwójkę" gościliśmy Barbarę Toruńczyk, redaktor naczelną "Zeszytów Literackich", która opowiedziała o swojej książce "Żywe cienie". Publikacja ta, powstała w roku 30. urodzin cenionego kwartalnika, zawiera szkice poświęcone takim postaciom, jak Marek Edelman, Jerzy Giedroyc, Zbigniew Herbert, Paweł Hertz, Jan Kott czy Czesław Miłosz.
W audycji rozmawialiśmy również z Radosławem Romaniukiem, autorem biografii Jarosława Iwaszkiewicza "Inne życie", oraz z Pawłem Różewiczem, synem Stanisława Różewicza, który opowiedział o książce ojca "Było, minęło... w kuchni i na salonach X Muzy".
Zapraszają Dorota Gacek i Elżbieta Łukomska.
16 października (wtorek), godz. 18.00

Czytaj także

Paweł Hertz - życie strofami pisane

07.11.2013 19:00
W tym tygodniu w audycji "Głosy z przeszłości” przypomnimy gawędy zmarłego 12 lat temu Pawła Hertza - poety, prozaika, eseisty i tłumacza.
Paweł Hertz - życie strofami pisane
Foto: Glow Images/East News
Posłuchaj
13'47 Paweł Hertz o swoim dzieciństwie (Głosy z przeszłości/Dwójka)
13'34 Paweł Hertz o lekturach młodości, poznawaniu literackiej Warszawy okresu międzywojennego i o pierwszych dokonaniach pisarskich (Głosy z przeszłości/Dwójka)
12'56 Paweł Hertz o znaczeniu podróży (Głosy z przeszłości/Dwójka)
15'35 Paweł Hertz o korzeniach i tradycjach rodzinnych (Głosy z przeszłości/Dwójka)
14'08 Paweł Hertz o swoich bliskich przyjaciołach (Głosy z przeszłości/Dwójka)
więcej

Urodzony w 1918 roku debiutował jako poeta z kręgu Skamandra w 1934. W latach 1935-1939 odbył wiele podróży po Europie zachodniej. Okres wojny spędził w ZSRR, zesłany na roboty w głąb Rosji. Od 1941 do 1943 pracował w ambasadzie RP w Kujbyszewie. Od 1945 do 1948 był członkiem redakcji tygodnika "Kuźnica" w Łodzi. Od 1949 mieszkał w Warszawie. W latach 1969-1981 zasiadał w zarządzie polskiego PEN Clubu. W 1964 był sygnatariuszem Listu 34 przeciwko praktykom cenzury.

Jego wspomnienia nagrała w roku 1998 Elżbieta Marcinkowska.

4-8 listopada (poniedziałek-piątek), godz. 11.45

Zobacz więcej na temat: Paweł Hertz