Nauka

Czas na 18. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik!

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2014 15:00
Największa w Europie plenerowa impreza popularyzująca naukę odbędzie się już po raz osiemnasty, w ostatnią sobotę maja - i zajmie się zjawiskiem czasu.
Piknik Naukowy 2013
Piknik Naukowy 2013Foto: Robert Gardziński/PR

Piknik Naukowy ponownie zagości na Stadionie Narodowym w Warszawie. Wstęp na imprezę jest jak zwykle bezpłatny.

„Czas” to pojęcie na tyle pojemne, że inspiruje tak fizyków, jak i filozofów, a jego definicji w równym stopniu poszukują matematycy i przyrodnicy, co humaniści. Rezultaty ich pracy zwiedzający będą mogli podziwiać w atrakcyjnej formie na niemal 1000 pokazów w ponad 200 stanowiskach.

Piknik potrwa od godz. 11.00 do 20.00. Miasteczko zajmie więcej miejsca niż w ubiegłym roku – naukowe atrakcje zostaną zaprezentowane nie tylko na całym pierścieniu, drogach dojazdowych i w strefie zawodniczej Stadionu, ale również na płycie boiska.

Piknik Naukowy jest największą w Europie imprezą plenerową o tematyce naukowej, organizowaną wspólnie przez Polskie Radio i Centrum Nauki Kopernik. Celem przedsięwzięcia jest upowszechnianie wiedzy z różnych dyscyplin naukowych poprzez ciekawe eksperymenty i doświadczenia – zarówno proste, związane z archeologią czy fizyką niskich temperatur, jak i najnowsze dokonania współczesnych uczonych. Piknik Naukowy jest wydarzeniem unikatowym na skalę globalną, stał się rozpoznawalną, międzynarodową marką. Przyciąga wielu zagranicznych gości i stanowi wzór do naśladowania – swoje Pikniki organizują Ukraina, Gruzja, Chorwacja, Rosja i Litwa.

Jak co roku każdy, bez względu na wiek, płeć, wykształcenie czy zainteresowania znajdzie coś dla siebie – począwszy od matematyki oraz widowiskowych chemii i fizyki, poprzez archeologię, historię i geografię, aż po biologię i medycynę. Podczas Pikniku w atrakcyjny sposób zaprezentują się nie tylko jego organizatorzy, ale i liczne instytucje naukowe i kulturalne z kraju i z zagranicy. Nie zabraknie też konkursów z atrakcyjnymi nagrodami – wśród nich „Gra terenowa Polskiego Radia – poznaj Piknik Naukowy”, której uczestnicy będą mieli szansę zdobyć m.in. hulajnogę, deskorolkę oraz gokarta.

Patronat honorowy nad 18. Piknikiem Naukowym objęło Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce.

18. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik – 31 maja 2014 roku, godz. 11.00-20.00, Stadion Narodowy w Warszawie. Wstęp wolny. Więcej informacji: pikniknaukowy.pl

Piknik
Piknik Naukowy 2013
Piknik
Piknik Naukowy 2013
(ew/Polskie Radio)

Czytaj także

XVII Piknik Naukowy na Stadionie Narodowym

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2013 19:13
- Stadion Narodowy jest nie tylko miejscem, ale też partnerem, który może podkreślić że Piknik Naukowy nie jest tylko dla freaków nowych technologii, naukowców czy kujonów. Piknik jest dla każdego, kto ma w miarę otwartą głowę - mówi Robert Firmhofer, dyrektor CNK.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na tych samych falach. Odczytamy Twoje myśli!

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2013 17:09
Czy potrafisz panować nad swoim umysłem? Sprawdź się w niezwykłym eksperymencie w namiocie Portalu polskieradio.pl
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Piknik Naukowy daje nam niesamowitą energię"

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2013 10:31
15 czerwca startuje XVII Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. Tematem tegorocznej edycji jest "Życie". – Na pewno więc większość doświadczeń związana będzie z tym pojęciem – mówi Karolina Sperkowska z CNK.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Naszyjnik z DNA? Na Pikniku Naukowym wszystko jest możliwe!

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2013 16:00
17. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik odbędzie się w sobotę na Stadionie Narodowym w Warszawie, a już w piątek w "Naukowym zawrocie głowy" rozmowa z prof. Łukaszem Turskim, jednym ze współtwórców imprezy i pomysłodawcą CNK.
rozwiń zwiń