Nauka

Sopranistka odwołała lot na ISS

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2015 19:00
Artystyczny lot na Międzynarodową Stację Kosmiczną odwołany. Brytyjska sopranistka Sarah Brightman zrezygnowała ze swej orbitalnej wyprawy z nieznanych na razie przyczyn.
Audio
  • Sarah Brightman nie poleci na ISS - Rafał Motriuk / IAR
Sarah Brightman
Sarah BrightmanFoto: screen z Youtube.com

Nie jest jasne, czy Brightman miała śpiewać na orbicie, czy nie, ale wiadomo, że miała lecieć jako turystka pierwszego września. Odwołała jednak swą dziesięciodniową misję z bliżej nieokreślonych powodów rodzinnych.

Zdaniem ekspertów, koszt takiego lotu to dla wokalistki 50 milionów dolarów. Jej miejsce może zająć japoński biznesmen Satoshi Takamatsu, ale organizator wyprawy, firma Space Adventures, jeszcze tego nie potwierdziła.

(IAR)

Zobacz więcej na temat: NAUKA astronautyka NASA

Czytaj także

Misja MMS zbada pole magnetyczne Ziemi

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2015 21:00
Już za kilka godzin początek niezwykłej misji NASA. Cztery identyczne sondy MMS, które zostaną wystrzelone z Florydy, będą badały w kosmosie zjawisko tak zwanej rekoneksji magnetycznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

NASA wyśle sondę, która przemieści planetoidę

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2015 14:00
Wszystko po to, byśmy mogli lepiej badać Układ Słoneczny i zabezpieczyć przed kolizjami z asteroidami. NASA podała szczegóły misji Asteroid Redirect Mission (ARM), której celem będzie przemieszczenie fragmentu planetoidy na stabilną orbitę wokół Księżyca.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kosmiczne opóźnienie na ISS

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2015 12:00
Spore opóźnienie astronautów na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Trzy osoby z załogi miały wracać na Ziemię 14 maja, ale ich powrotna podróż została przełożona - być może nawet o miesiąc.
rozwiń zwiń