X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nauka

NASA zatrudni astronautów

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2015 17:00
NASA rozpoczyna wyjątkowy nabór. Kto chce zostać astronautą może od dziś wysyłać swoje CV. Wymogi amerykańskiej agencji kosmicznej są jednak bardzo duże.
Audio
  • NASA poszukuje nowych astronautów - IAR, Rafał Motriuk
Czeka nas dramatyczna kosmiczna historia  nie do uwierzenia
Czeka nas dramatyczna kosmiczna historia – nie do uwierzeniaFoto: NASA Goddard Space Flight Center/flickr/domena publiczna

- Jeśli uważasz, że się nadajesz, to chcę, żebyś się przyłączył do grupy następnego pokolenia astronautów - zapewnia szef NASA, Charles Bolden.

Ale dobre chęci nie wystarczą. Po pierwsze trzeba być wykształconym inżynierem, biologiem, lekarzem lub matematykiem. Po drugie trzeba być obywatelem USA. I wreszcie trzeba mieć odpowiednie doświadczenie, albo wylatane co najmniej tysiąc godzin za sterami odrzutowca.

Kto się dostanie prawdopodobnie poleci na Międzynarodową Stację Kosmiczną, wsiądzie do nowoczesnego statku Orion, albo nawet stanie się jednym z pierwszych ludzi, którzy wylądują na Marsie.

(IAR)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Cassini zanurkowała w gejzerach Enceladusa

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2015 18:00
Amerykańska sonda kosmiczna Cassini przeleciała tuż obok jednego z księżyców Saturna - Enceladusa. Było to już dwudzieste pierwsze spotkanie sondy z księżycem, ale tak bliskiego rendez-vous jeszcze nie było.
rozwiń zwiń

Czytaj także

ISS działa już 15 lat

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2015 20:22
Astronauci na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej obchodzą niecodzienną rocznicę. Mija właśnie 15 lat od przylotu pierwszej załogi na pokład tego orbitalnego pojazdu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Słońce mogło zdmuchnąć przyjazną atmosferę Marsa

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2015 22:22
Tak brzmi najnowsza teoria naukowców z NASA. Czerwona Planeta posiadała wilgotną i ciepłą gazową otoczkę, ale słoneczne rozbłyski wysuszyły ją i ochłodziły.
rozwiń zwiń