Nauka

Wypadek w Indiach: mężczyznę zabił meteoryt?

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2016 21:00
Naukowcy w Indiach mają potwierdzić, czy obiekt, który zabił kierowcę autobusu, to meteoryt. Jeżeli okazałoby się, że rzeczywiście był to fragment kosmicznej skały, to byłaby to prawdopodobnie pierwsza taka śmierć we współczesnej historii.
Audio
  • Czy mężczyznę w Indiach zabił meteoryt? - IAR, Rafał Motriuk
Wypadek w Indiach: mężczyznę zabił meteoryt?
Foto: H. Raab (User:Vesta)/Praca własna

Mężczyzna przebywał na terenie prywatnego college’u w południowym stanie Tamil Nadu. Nagle rozległ się potężny huk, bo coś spadło z nieba - powiedział mediom dyrektor szkoły i dodał, że eksplozję było słychać z odległości trzech kilometrów. Kierowca zginął. Oprócz niego rannych zostało dwóch ogrodników i student. W pobliskich autobusach wyleciały szyby.

Eksperci sądzą, że był to meteoryt, czyli fragment asteroidy lub komety. Zostawił w ziemi krater o głębokości 60 centymetrów. Niewykluczone jednak, że mógł to być kawałek starej rakiety czy statku kosmicznego. Według NASA do tej pory nie było żadnych danych, które wskazywałyby, że ktokolwiek kiedykolwiek zginął od uderzenia meteorytu.

(IAR)

Zobacz więcej na temat: NAUKA astronomia meteoryt
Czytaj także

Niezwykłe widowisko na niebie! Kolejna gratka dla fanów astronomii

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2014 05:00
Najprawdopodobniej 22 kwietnia wystąpi maksimum aktywności roju meteorów - Lirydów - poinformował dr hab. Arkadiusz Olech z Centrum Astronomicznego PAN w Warszawie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czy w Układzie Słonecznym istnieje dziewiąta planeta?

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2016 08:04
Czy istnieje życie pozaziemskie? Kto pierwszy wyśle misję załogową na Marsa? Na te i wiele innych pytań odpowiedział w radiowej jedynce Karol Wójcicki z Centrum Nauki Kopernik.
rozwiń zwiń