X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Karol Wójcicki

"W astrofotografii bijemy się o każdy foton"

- Majowy czas jest znakomity do oglądania Drogi mlecznej w Polsce. To najlepszy czas - mówi Karol Wojcicki, popularyzator nauki. - Droga mleczna to jest nasza galaktyka, w której mieszkamy. Skupisko setek miliardów gwiazd. Kojarzymy ją głównie z latem, jasną wstęgą ciągnącą się przez niebo - dodaje. A jak ją pięknie fotografować?
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Kasia Dydo Karol Wójcicki aparat aparat fotograficzny przyroda natura zorza polarna niebo hobby NAUKA

Obalamy mity dotyczące zmiany czasu

Zastanawialiście się kiedyś, co się dzieje z pociągami, kiedy następuje zmiana czasu? Albo czy ma ona wpływ na nasze zdrowie? Wokół przestawiania zegarków narosło już wiele mitów i legend. O ich weryfikację poprosiliśmy przedstawicielkę PKP Intercity oraz popularyzatora nauki, który przy okazji wytłumaczył nam, skąd właściwie wziął się pomysł przestawiania zegarków dwa razy w ciągu roku.
Zobacz więcej na temat:  zmiana czasu Karol Wójcicki PKP Intercity PKP TYLKO U NAS

Obserwacje gwiazd. "W Bieszczadach niebo jest bliżej Ziemi"

- W Bieszczadach można odnieść wrażenie, że niebo jest bliżej Ziemi. Jeśli jesteśmy w miejscu, w którym mamy mało sztucznych świateł, a bogactwo tych naturalnych od gwiazd, to faktycznie można odnieść wrażenie, że niebo wisi nam nad głowami – mówił w Polskim Radiu 24 Karol Wójcicki. Astronom obserwuje właśnie niebo w Bieszczadach. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 niebo astronomia Bieszczady Karol Wójcicki