X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nauka

ZDROWIE: Toksyczny kumpel

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2007 06:30
Kolejny dowód na to, że małe dzieci nie powinny długo przesiadywać przed telewizorem
Audio

 

 

Gdy dzieci zbyt dużo czasu -  dwie godziny dziennie i więcej – spędzają przed telewizorem, mogą mieć jako nastolatki poważne kłopoty z koncentracją. Do takich wniosków doszli naukowcy z Nowej Zelandii po przeprowadzeniu wieloletnich badań na grupie 1000 dzieci urodzonych w latach 1972-73. Problemy ze skupianiem uwagi i zapamiętywaniem pojawiały się u młodych ludzi w pewnym stopniu „uzależnionych” wcześniej od telewizji nawet wtedy, kiedy zmienili oni swoje zwyczaje i oderwali wzrok od ekranu, chociaż na ogół nawyki z dzieciństwa umacniały się, czyli wydłużał się czas oglądania programu telewizyjnego. Zdaniem naukowców natłok informacji, dynamicznych i często agresywnych obrazów dostarczanych codziennie przez TV młodym, rozwijającym się mózgom powoduje, że rzeczywistość wydaje się dzieciom nudna i nieatrakcyjna. Nieciekawe stają się też zajęcia szkolne, a więc trudno się na nich skupić i śledzić ich tok. Nie znaczy to oczywiście, że telewizję należy całkiem wykluczyć z dziecięcych rozrywek, ale na pewno niezbędny jest umiar, o co już zresztą od dawna apelują psycholodzy i… dietetycy, bo siedzenie bez ruchu sprzyja otyłości. Nie tylko wśród najmłodszych.

  

 

 

Źródło: New Scientist 

  

 

Zobacz więcej na temat: dzieci Nowa Zelandia zdrowie
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mango pogromcą raka piersi i jelita grubego

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2010 16:47
Związki zawarte w mango mogą hamować wzrost raka piersi i raka okrężnicy - wynika z badań amerykańskich naukowców.
rozwiń zwiń