Nauka

MEDYCYNA: Komórka bardziej zabójcza od tytoniu

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2008 09:35
Światowej sławy lekarz, dr Vini Khurana, bije na alarm: w latach 2008-2012 czeka nas wyraźny wzrost zachorowań na nowotwory mózgu.

Światowej sławy lekarz, dr Vini Khurana, bije na alarm. W latach 2008-2012 czeka nas wyraźny wzrost zachorowań na nowotwory mózgu - uważa.

Nowotwór mózgu rozwija się od dziesięciu do dwudziestu lat, a technologia komórkowa święci triumfy dopiero od lat 90. XX wieku – dlatego właśnie na skutki powszechnej dostępności komórek musimy jeszcze poczekać. - Telefony komórkowe zabiją wiele więcej ludzi, niż palenie tytoniu czy azbest. Uderzy to zwłaszcza w młode pokolenie - przekonuje Khuruna w The Independent.

Doktor Khurana oparł swoje wnioski na wynikach ośmiu niezależnych od siebie i prowadzonych przez międzynarodowe zespoły badań klinicznych. Wskazują one jednoznacznie na związek między zachorowaniem na guza mózgu i użyciem telefonów komórkowych.

 

 

 

 

 

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nauka dla medycyny

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2010 22:00
Czyli o technicznych rozwiązaniach, które zastosowane w medycynie pozwalają zdiagnozować wiele chorób i łatwiej je leczyć.
rozwiń zwiń