Nauka

Statystyki: selfie śmiertelnie niebezpieczne

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2015 10:00
Robienie zdjęć samemu sobie, czyli tak zwanych selfie, jest groźniejsze, niż ataki rekinów. Nowe globalne statystyki śmiertelności opublikował internetowy portal informacyjny „Mashable”.
Audio
  • Selfie śmiertelnie niebezpieczne - IAR / Rafał Motriuk
Statystyki: selfie śmiertelnie niebezpieczne
Foto: David Blackwell./Flickr/CC BY-ND 2.0

Ludzie próbują za wszelką cenę zaimponować innym i robią sobie zdjęcia w bardzo niebezpiecznych sytuacjach. Dwaj Rosjanie zginęli w tym roku, gdy robili sobie zdjęcie podczas wyciągania zawleczki z granatu.

W USA mężczyzna pozował z bronią i gdy rejestrował to zdarzenie śmiertelnie postrzelił się w szyję. Inni śmiałkowie, choć uszli z życiem, fotografowali się przytuleni do lwa, podczas gonitw z bykami czy na wąskich szczytach wieżowców. Według „Mashable” pozowanie do ryzykownych zdjęć selfie globalnie pochłonęło w tym roku 12 ofiar; ataki rekinów - tylko osiem.

(IAR)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polscy Zuckerbergowie. Dzięki ich pomysłom życie jest łatwiejsze

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2015 22:42
Krystian Cieślak i Michał Burda zajmują się rozwijaniem aplikacji na smartfony, które mogą bardzo ułatwić nam życie. Czy są następcami Marka Zuckerberga? - To dużo na wyrost, ale zmierzamy w tym kierunku - mówi Krystian Cieślak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nareszcie będzie przycisk "Nie lubię"

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2015 22:22
Na Facebooku może niedługo pojawić się wirtualny przycisk „Nie lubię”. To niezbędna alternatywa dla znanego przycisku „Lubię to” - tłumaczył podczas spotkania z internautami założyciel Facebooka, Mark Zuckerberg.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Instagram bije rekord i Twittera

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2015 22:23
Instagram ma powód do świętowania - w środę serwis umożliwiający dzielenie się zdjęciami i filmami poinformował, że ma już ponad 400 mln aktywnych użytkowników miesięcznie.
rozwiń zwiń