Nauka

Nowy samochodowy autopilot firmy Tesla nie jest bezpieczny

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2015 00:20
Jak się wydaje głównie wtedy, gdy kierowcy używają go niewłaściwie. Wskazują na to filmy z eksperymentami umieszczone w internecie.
Audio
  • Technologie: Autopilot Tesli ryzykowny gdy źle użytkowany - IAR, Rafał Motriuk
Producent elektrycznych samochodów, koncern Tesla, wypuścił oprogramowanie, dzięki któremu modele S i X mają funkcję autopilota.
Producent elektrycznych samochodów, koncern Tesla, wypuścił oprogramowanie, dzięki któremu modele S i X mają funkcję autopilota. Foto: Pixabay

Autopilot w modelach S i X koncernu Tesla ma zastąpić kierowcę, ale -zgodnie z informacją producenta - tylko częściowo. Niektórzy użytkownicy w USA uruchomili system i - jak widać na filmach - byli zawiedzeni.

Samochód na drodze z dwoma pasami ruchu nieznacznie przekroczył podwójną ciągłą linię i niemal zderzył się z autem jadącym z naprzeciwka. Jeden kierowca skarżył się, że dostał mandat, bo automat przekroczył prędkość.

Eksperci przypominają jednak, że wprowadzony tydzień temu przez Teslę autopilot nie działa zbyt dobrze w miastach, bo nie rozpoznaje znaków ani ograniczeń prędkości. - Jest bardzo ważne, by ludzie uważali, bo nasze oprogramowanie jest bardzo świeże - podkreślał wcześniej także szef Tesli, Elon Musk. A instrukcja do
autopilota mówi wyraźnie, że ten nowy system powinien być stosowany wyłącznie na autostradach.

(IAR)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zbierali na wynalazek, który nie istnieje

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2015 15:00
Internetowy portal Kickstarter zawiesił projekt zbierania pieniędzy od internautów na nowoczesny wynalazek - laserową maszynkę do golenia. Okazało się, że domniemany producent nie ma nawet prototypu swego urządzenia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Autopilot w samochodach firmy Tesla

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2015 22:45
Producent elektrycznych samochodów, koncern Tesla, wypuścił oprogramowanie, dzięki któremu auta mają funkcję autopilota. Szef firmy mówi jednak, że nowemu systemowi na razie nie można ufać do końca.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Statystyki: selfie śmiertelnie niebezpieczne

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2015 10:00
Robienie zdjęć samemu sobie, czyli tak zwanych selfie, jest groźniejsze, niż ataki rekinów. Nowe globalne statystyki śmiertelności opublikował internetowy portal informacyjny „Mashable”.
rozwiń zwiń