Nauka

Zbierali na wynalazek, który nie istnieje

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2015 15:00
Internetowy portal Kickstarter zawiesił projekt zbierania pieniędzy od internautów na nowoczesny wynalazek - laserową maszynkę do golenia. Okazało się, że domniemany producent nie ma nawet prototypu swego urządzenia.
Audio
  • Oszuści na Kickstarterze zbierali na nieistniejący wynalazek - Rafał Motriuk / IAR
Lasery: zielony, niebiesko-fioletowy i czerwony
Lasery: zielony, niebiesko-fioletowy i czerwonyFoto: Netweb01/Wikipedia

Kalifornijska firma Skarp Technologies potrzebowała stu sześćdziesięciu tysięcy dolarów, a internauci zapowiedzieli przekazanie czterech milionów. Dzięki tym pieniądzom miała powstać laserowa maszynka do golenia - wygodna i bezpieczna, jak zapewniał producent. Ale niektórzy eksperci kwestionowali technologie firmy Skarp, jednocześnie portal Kickstarter stwierdził, że producent ma dużo obietnic, a mało konkretów. Brakowało nawet urządzenia prototypowego.

Zdaniem obserwatorów to już kolejny opłacany przez internautów projekt, który nie spełnia oczekiwań. Eksperci apelują, by nie sponsorować podobnych inicjatyw „w ciemno”. A firma Skarp Technologies już zbiera pieniądze na innym portalu.

(IAR)

Zobacz więcej na temat: NAUKA technologie wynalazek

Czytaj także

USA: akcelerator cząstek mniejszy od ziarenka ryżu

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2013 19:29
Jest jednym z najpotężniejszych urządzeń naukowych na świecie i jest mniejszy od ziarenka ryżu. To skonstruowany w USA nowoczesny akcelerator cząstek - czyli system do wykonywania skomplikowanych eksperymentów fizycznych i medycznych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Budzik - mechaniczny czy uciekający?

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2015 18:00
Producenci budzików dwoją się i troją, żeby wynaleźć urządzenie, które skutecznie i możliwie bezboleśnie wyciągnie z łóżka największego śpiocha.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prysznic na Marsie? Wynalazek Polaków to umożliwi

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2015 11:58
Polscy naukowcy wynaleźli "Fog", czyli prysznic, zamknięty w niewielkiej walizce, umożliwiający kąpiel w dwóch szklankach wody. Prysznic prawdopodobnie będzie można brać… na Marsie.
rozwiń zwiń