Nauka

Pracownik Apple'a zgubił prototyp iPhone'a 5

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2011 12:50
Cała policja w San Francisco została postawiona na nogi po tym, jak pracownik Apple'a zgubił testowany przez siebie bezcenny prototyp.
Pracownik Applea zgubił prototyp iPhonea 5
Foto: Magnus Manske/Wikimedia Commons/CC

- Ciekawe, czy zareagowaliby tak, gdybym ja zgubił swój telefon - komentują internauci.

O tym jak może wyglądać iPhone 5, pisaliśmy kilka dni temu. Jeśli wierzyć doniesieniom, będzie to cud techniki. Kiedy okazało się, że prototyp wydostał się poza Apple, firma postawiła na nogi policję. Porucznik Troy Dangerfield z miejscowej policji w wywiadzie udzielonym dla tygodnika "SF Weekly" potwierdził, że policja prowadzi obecnie śledztwo związane z zaginionym telefonem firmy Steve’a Jobsa. Rzecznik Apple’a odmówił komentarza w sprawie.

Nieszczęsny pracownik zgubił telefon w tequila-barze już jakiś czas temu, ale media doniosły o tym w zeszłym tygodniu. Urządzenie ma wbudowany GPS, policja zatem podążyła jego tropem. Urządzenie miało znajdować się w jednym z prywatnych domów w San Francisco, ale patrol i pracownicy Apple, którzy tam się udali, niczego nie znaleźli. Sergio Calderon, który mieszka pod wskazanym adesem, zapiera się, że nigdy nie widział zgubionego iPhone'a.

To nie pierwsze tajemnicze zniknięcie iPhone'a. Konkurencja nie śpi. iPhone 5 zaginął po tym, jak sąd nie ukarał blogera Gizmodo, który w zeszłym roku przed premierą ujawnił szczegóły iPhone'a 4. iPhone 5 ma zostać zaprezentowany jesienią tego roku.

Zgubienie iPhone'a było na pewno największym wydarzeniem technologicznym ostatnich dni i przyćmiło nawet prezentację najnowszych produktów Samsunga - nowego tableta i smartfona, zwanego "zabójcą iPhone'a". Może o to chodziło firmie Apple i tak naprawdę nikt niczego nie zgubił? 

(ew/news.discobery.com)

Czytaj także

Nokia straciła miano króla, nowym liderem jest Apple

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2011 17:06
W segmencie smartfonów Apple i Samsung Electronics odebrały fińskiemu producentowi pozycję lidera. Nokia utrzymywała ją przez 15 lat. Teraz spadła na trzecie miejsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Apple najbardziej wartościową firmą świata

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2011 07:12
Amerykański gigant technologiczny wyprzedził firmę naftową Exxon Mobil Corp.
rozwiń zwiń

Czytaj także

iPhone 5 będzie ultranowoczesny. Jobs odchodzi

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2011 11:25
Laserowa klawiatura, wyświetlacz holograficzny. Nowy iPhone 5 może być rewolucją. Zobacz, jak będzie wyglądał.
rozwiń zwiń