Nauka

Uwaga! Nadchodzi Ubuntu w wersji mobilnej (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2013 19:44
Zbliża się premiera nowego OSa w wersji mobilnej. Tym razem na linii startu zgłosili się twórcy Ubuntu. A zatem Linux rozgości się także na komórkach.
Uwaga Nadchodzi Ubuntu w wersji mobilnej (wideo)
Foto: WikiKiwi/Flickr
Uwaga! Nadchodzi Ubuntu w wersji mobilnej
Zbliża się premiera nowego OSa w wersji mobilnej. Tym razem na linii startu zgłosili się twórcy Ubuntu. A zatem Linux pojawi się na komórkach.
Wczoraj zaprezentwano po raz pierwszy możliwości nowego systemu - i wygląda to nieźle.   Producenci zaprezentowali go na Nexusie, ale ma działać na wszystkich urządzeniach Androida. Co więcej, Ubuntu zapowiada urządzenie mobilne - ale dopiero na 2014 rok. 
System zaskakuje brakiem podstawowych przycisków - takich jak „Home” czy „Back”. Wszystko opiera się na gestach. 
Mobilne Ubuntu jest wersją pełną, więc urządzenie mobilne będzie można zadokować do monitora, klawiatury i myszki, używając komórki jak komputera. 
Engadget zapowiada, że Ubuntu dla Galaxy Nexusa „będzie można ściągnąć w ciągu kilku najbliższych tygodni”.


Wczoraj zaprezentowano po raz pierwszy możliwości nowego systemu - i wygląda to nieźle.  

 

Producenci pokazali go na Nexusie, ale ponoć ma działać na wszystkich urządzeniach na Androida. Co więcej, Ubuntu zapowiada urządzenie mobilne - ale dopiero na 2014 rok. 

System zaskakuje brakiem podstawowych przycisków - takich jak „Home” czy „Back”. Wszystko opiera się na gestach, dotyku i ukrytych zakładkach.

Mobilne Ubuntu jest wersją pełną, więc urządzenie mobilne będzie można zadokować do monitora, klawiatury i myszki, używając komórki jak komputera.

Serwis Engadget zapowiada, że Ubuntu dla Galaxy Nexusa „będzie można ściągnąć w ciągu kilku najbliższych tygodni”.

(ew)

Zobacz więcej na temat: komputery linux
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wartość reklam na komórkach i iPadach idzie w miliardy

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2011 09:01
W 2011 roku przychody z reklam na świecie w urządzeniach mobilnych, czyli komórkach i tabletach jak iPad czy Motorola Xoom, sięgną 3,3 mld dolarów. To wzrost o 100 procent. W zeszłym roku wyniosły 1,6 mld dolarów - podaje firma Gartner.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pod koniec 2012 roku smartfonów i laptopów więcej niż ludzi

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2012 11:15
W końcu 2012 roku na świecie będzie więcej internetowych urządzeń mobilnych, takich jak np. smartfony, niż ludzi – wynika z raportu przygotowanego przez amerykańską firmę informatyczną.
rozwiń zwiń