Nauka

Narciarstwo w domu? Teraz to możliwe

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2015 22:22
Narciarstwo teraz dostępne także dla tych, którzy nie chcą albo nie mogą wyjeżdżać w góry. Nowy symulator umożliwi jazdę bez wychodzenia z domu. I będzie można konkurować z najlepszymi narciarzami w czasie rzeczywistym.
Oculus pozwala na umożliwia jazdę na nartach bez wychodzenia z domu
Oculus pozwala na umożliwia jazdę na nartach bez wychodzenia z domuFoto: Global Panorama/Flickr

Ktoś, kto chce spróbować wkłada na oczy specjalne okulary, staje na czujniku dla stóp, odbija się na niby kijkami i już jest na wirtualnym stoku. Specjalny sensor ruchu bada ułożenie ciała i pracę nóg.

- Wyobrażamy sobie, że w przyszłości będzie można ścigać się na żywo z profesjonalnym zawodnikiem - tłumaczy BBC wynalazca Michael Boniface z brytyjskiego Uniwersytetu Southampton. I dodaje, że zwykły smarfton zawodowego narciarza może przesyłać wirtualnym konkurentom informacje tym, gdzie dokładnie znajduje się na on stoku. Dzięki symulatorowi można więc wziąć udział nawet w niebezpiecznym biegu zjazdowym bez obaw, że uszkodzi się kolano.

(IAR)

Czytaj także

Przełom w leczeniu najczęstszej narciarskiej kontuzji?

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2013 08:28
Belgijscy chirurdzy zidentyfikowali w kolanie człowieka nieznane dotąd więzadło przednie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Biegówki coraz popularniejsze

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2014 20:28
Świadczy weekendowa Masa Krytyczna biegaczy w 31 miastach, a także rosnąca z roku na rok popularność takich imprez jak Bieg Piastów. W "Czterech porach roku" rozpoczynamy przygodę z bieganiem na nartach.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czy technologia uratuje golfa?

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2015 23:00
Gra w golfa przeżywa kryzys - w USA i Wielkiej Brytanii jest coraz mniej chętnych i zamykane są kolejne pola. Entuzjaści starają się ratować tę dyscyplinę używając zarówno nowych jak i tradycyjnych technologii.
rozwiń zwiń