X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Sierpień 1980 Negocjacje
Section01
Section02
Lista spraw do załatwienia

Wzrost płac, obniżenie wieku emerytalnego, wolne soboty - wypowiedź wicepremiera Mieczysława Jagielskiego podczas pierwszego spotkania w Gdańsku. (PR, 23.08.1980)

Drugi dzień obrad

- Wszyscy powinniśmy sobie życzyć, by było to spotkanie owocne dla naszego kraju - mówił Lech Wałęsa, witając ekipę rządową w Stoczni Gdańskiej. (PR, 26.08.1980)

Dyskusja o związkach zawodowych

- Aby zdobyć zaufanie robotników, władza powinna zgodzić się na niezależne związki zawodowe - powiedział Andrzej Gwiazda podczas drugiego dnia rozmów. (PR. 26.08.1980)

O wolność słowa, druku i publikacji

- Czy strona rządowa zajęła już stanowisko wobec propozycji zgłoszonych przez MKS - pytał podczas trzeciego spotkania z ekipą Jagielskiego Lech Wałęsa. (PR, 28.08.1980)

W obronie represjonowanych za przekonania

Trzeci dzień obrad. Dyskusja na temat uwolnienia więźniów politycznych, przywrócenia praw ludziom zwolnionym z pracy po strajkach w 1970 i 1976. (PR, 28.08.1980)

Najważniejsze postulaty strajkujących

- Uznaje się za celowe powołanie nowych niezależnych związków zawodowych - mówił Andrzej Gwiazda. Odpowiedź wicepremiera Mieczysława Jagielskiego. (PR, 30.08.1980)

Strajk - podstawowe prawo pracownika

- Prawo do strajku będzie zagwarantowane w ustawie o związkach zawodowych - zapewniał podczas negocjacji szef delegacji rządowej Mieczysław Jagielski. (PR, 30.09.1980)

Trudne rozmowy, szczęśliwy finał

- Mogę z zadowoleniem powiedzieć, że nasz spór zakończyliśmy bez użycia siły – powiedział Lech Wałęsa podczas podpisywania porozumienia z ekipą rządową. (PR, 31.08.1980)

Nadzieja na zmiany

Omówienie porozumienia podpisanego w Gdańsku przez wicepremiera Mieczysława Jagielskiego i Międzyzakładowy Komitet Strajkowy. (PR, 31.08.1980)

Szczecin wraca do pracy!

- Uzgodniono powstanie samorządnych związków zawodowych - słyszymy w omówieniu tekstu porozumienia podpisanego między rządem a MKS w Szczecinie. (PR, 31.08.1980)