X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Sierpień 1980 Rejestracja
Section01
Section02
Pierwszy krok ku rejestracji

- Mamy wreszcie niezależne, samorządne związki zawodowe - mówił Lech Wałęsa, zwracając się do ludzi stojących przed bramą Stoczni Gdańskiej. (PR, 31.08.1980)

Trudne początki

Ocena rządu, finanse i rola związku - konferencja prasowa Lecha Wałęsy w dniu złożenia wniosku do Sądu Wojewódzkiego o rejestrację i statut NSZZ "S". (PR, 24.09.1980)

Statut związku w Sądzie Wojewódzkim

Rejestracja NSZZ "S" - relacja z posiedzenia Sądu Wojewódzkiego. Wymiana opinii między sędzią Zdzisławem Kościelniakiem a pełnomocnikami związku. (PR, 24.09.1980)

Sąd zmienia statut NSZZ "S"

- Związek nie będzie partią polityczną - sędzia Sądu Wojewódzkiego Zdzisław Kościelniak odczytuje orzeczenie sądu i uzasadnienie podjętej decyzji. (PR, 24.09.1980)

Odwołanie "S" od decyzji Sądu Wojewódzkiego

- Podstawą naszego odwołania był zarzut przekroczenia przez Sąd Wojewódzki zakresu uprawnień w rejestrowaniu związków zawodowych - mówił Jan Olszewski. (PR, 10.11.1980)

Solidarność zarejestrowana!

Sędzia Witold Formański odczytuje decyzję Sądu Najwyższego w Warszawie w sprawie rejestracji NSZZ "Solidarność", przedstawia uzasadnienie orzeczenia. (PR, 10.11.1980)

Zwycięstwo zdrowego rozsądku

- Dziś formalnie zatwierdziliśmy to, co zostało podpisane 31 sierpnia - konferencja prasowa Lecha Wałęsy po zarejestrowaniu NSZZ "Solidarność". (PR, 10.11.1980)

Konflikt społeczny zażegnany

- Stoimy na straży interesów pracowniczych. Odwołujemy stan gotowości strajkowej - mówił Bogdan Lis podczas konferencji zwołanej po zarejestrowaniu "S". (PR, 10.11.1980)

Komentarz władz po decyzji Sądu Najwyższego

- Rząd z zadowoleniem wita przezwyciężenie napięcia powstałego wokół rejestracji Solidarności - konferencja prasowa rzecznika rządu Józefa Bareckiego. (PR, 10.11.1980)