X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Sierpień 1980 Solidarność w PR
Section01
Section02
Pierwsza audycja Niezależnego Radia Solidarność

- Żądamy utworzenia radiowo-telewizyjnej redakcji NSZZ "Solidarność", która nie byłaby uzależniona od władz - słyszymy w audycji. (PR, 7.02.1981)

Władza demonstruje siłę

Prawda o wydarzeniach w Bydgoszczy - pobicie i aresztowanie związkowców przez SB - Niezależny Serwis Informacyjny Radia Solidarność Bydgoszcz. (PR, 21.03.1981)

Partia nie słucha swoich towarzyszy

Manipulacje władz komunistycznych, inicjatywy społeczne, założenia ustawy o związkach zawodowych - Niezależny Serwis Informacyjny Radia Solidarność Wrocław. (22.04.1981)

3 maja - odrodzenie wolności

- W 1791 roku ”veto” powiedzieli ludzie chcący odnowić Polskę, w 1980 robotnicy zaprotestowali przeciw nowej magnaterii - słyszymy w serwisie Solidarności. (4.05.1981)

Nie ma odwrotu od drogi Solidarności

- Solidarność jest ratunkiem dla nas i tych, którzy z naszego przykładu zechcą skorzystać - słyszymy w niezależnym serwisie informacyjnym Solidarności. (PR, 5.05. 1981)

Walka o demokratyzację państwa

I Krajowy Zjazd NSZZ "Solidarność" w Gdańsku. Dyskusja delegatów z całej Polski na temat organizacji i statutu związku - Radio Solidarność Mazowsze. (PR, 7.09.1981)