Kultura

Stave Nash & Turntable Orchestra. Koncert promocyjny płyty "Out of Fade"

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2017 12:24
Agencja Muzyczna Polskiego Radia i TheQ Entertainment zapraszają 22 kwietnia br. o godz. 20 do Studia Lutosławskiego na niezwykły koncert  Stave Nash & Turntable Orchestra, promujący album "Out of Fade".
Fragment okładki płyty Out of Fade
Fragment okładki płyty "Out of Fade"Foto: materiały promocyjne

Wykonawcy:

Steve Nash - fortepian, instrumenty elektroniczne

Dj VaZee, Dj Funktion , Dj Chmielix, Dj PacOne, Pan Jaras, Dj Te, Dj Topcut - gramofony

Kameralna Orkiestra Smyczkowa "The Crew" pod batutą Łukasza  Wódeckiego -Meyger’a.

Steve Nash & Turntable Orchestra to nowatorski projekt łączący dwa muzyczne światy – muzykę klasyczną i turntablism. Kompozycje Steve’a Nasha napisane są na klasyczną orkiestrę, fortepian i gramofony obsługiwane przez DJ-ów. Warstwę dźwiękową stanowi kompilacja muzyki elektronicznej, która jest realizowana na gramofonach w oparciu o zmiksowany materiał. Całość przedsięwzięcia skupia w sobie brzmienia charakterystyczne dla muzyki klasycznej, opracowywane jednak za pomocą narzędzi nowych stylów muzycznych, przede wszystkim elektroniki i jazzu. Naturalne dźwięki fortepianu i orkiestry przeplatane są scratchowanymi partiami generowanymi przez gramofony, które pełnią funkcję instrumentów solowych. W projekcie bierze udział orkiestra kameralna, 7 najlepszych polskich DJ-ów – mistrzów turntablizmu. Partia fortepianu, padów perkusyjnych, syntezatorów i kontrolerów midi należy do pomysłodawcy i kompozytora projektu – Steve'a Nasha.

Steve Nash / Kacper Nowak jest absolwentem Akademii Muzycznej w Łodzi (klasa fortepianu prof. Cezarego Saneckiego). Na swym koncie ma wiele sukcesów jako klasyczny pianista, producent i DJ. Jest trzykrotnym mistrzem świata International DJ Association World Championships (2012, 2013, 2015). Od 2012 współpracuje z Radiową Trójką, z programem Hirka Wrony „Soul Muzyka Duszy”. Jako pianista grał zarówno koncerty z orkiestrą, jak i recitale solowe oraz koncerty jazzowe. Jego producencki potencjał wykorzystali najlepsi polscy raperzy: O.S.T.R., Sokół, Małpa, Bisz, GrubSon. Produkował również utwór na ostatnią płytę Dawida Podsiadło.

Jest twórcą projektów: Steve Nash & Film Orchestra, Steve Nash & Baltic Friends, członkiem Orkiestry Męskie Granie 2016, ambasadorem firmy Ableton Polska, a także laureatem Medalu "Thorunium" i "Złotej Karety" toruńskiego dziennika "Nowości"

Bilety do kupienia na stronie: sklep.polskieradio.pl oraz w kasie przed koncertem 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni