Kultura

Elena Anaya - nowa muza Almodovara!

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2011 13:00
W najnowszym filmie Hiszpana nie zobaczymy już jego ulubienicy Penelope Cruz...

Pedro Almodovar do głównej roli w swoim najnowszym filmie "Skóra, w której żyję" szukał aktorki wyjątkowej. Nieopatrzonej jeszcze, a jednocześnie na tyle utalentowanej i doświadczonej, by udźwignęła ciężar trudnej roli. Jego wybór padł na Elenę Anayę, którą prasa już okrzyknęła nową gwiazdą hiszpańskiego kina.

O pięknej i utalentowanej Anayi głośno zrobiło się już dziesięć lat temu, kiedy zagrała w erotycznym dramacie "Lucia i seks" Julio Medema. Wcieliła się w rolę jednocześnie niewinnej i prowokacyjnej Belen. Widzowie i krytycy byli zachwyceni, a aktorka otrzymała nominację do prestiżowej hiszpańskiej nagrody Goya.

Po tym filmie jej kariera nabrała tempa. Zagrała u boku Hugh Jackmana w produkcji o legendarnym pogromcy wampirów "Van Helsing", w "Uwikłanych" z Julianne Moore, czy skandalizującym "Pokoju w Rzymie", gdzie pojawiła się w śmiałych scenach erotycznych. W 2002 roku spełniło się też jej marzenie, czyli występ u Almodovara. W słynnym "Porozmawiaj z nią" musiała się jednak zadowolić tylko rolą drugoplanową.

Po dziewięciu latach mistrz współczesnego kina postawił zaangażować Elenę raz jeszcze, ale tym razem miał dla niej dużo poważniejsze zadanie. Rola w "Skórze, w której  żyję" pierwotnie planowana była z myślą o Penelope Cruz, ulubienicy Almodovara, która ze względów osobistych niestety nie mogła wystąpić w najnowszym dziele jej mentora. Elena Anaya zagrała jednak znakomicie i dziś trudno sobie wyobrazić w tym filmie inną aktorkę.

Czyżby po występie w "Skóra, w której żyję" Anayę czekała kariera, jaka stała się udziałem gwiazdy "Volver"?

Nowy film Almodovara pojawi się w polskich kinach 16 września.

Aby dowiedzieć się więcej na temat filmu, kliknij TU.

 

(mz, mat. prasowe)

www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Zobacz zwiastun nowego filmu Almodovara!

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2011 15:00
Nowy film Hiszpana po raz kolejny swoją premierę będzie miał na festiwalu Nowe Horyzonty we Wrocławiu. Tym razem zapowiada się wyjątkowo ciekawie, bo "Skóra w której żyję" oceniany jest jako jeden z najbardziej szokujących filmów w dorobku reżysera.
rozwiń zwiń