X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Kultura

Najlepsze polskie filmy 2010!

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2010 12:00
To był dobry rok dla polskiego kina, były ciekawe debiuty, mądre filmy i międzynarodowe nagrody.
Audio

Wybranie pięciu najważniejszych polskich filmów nie było łatwe. W polskiej kinematografii działo się dużo dobrego.

Oto lista najciekawszych rodzimych produkcji:


"Essential killing"


Polskie kino ma w tym roku szansę na oskarową nominację, może ją zdobyć "Essencial killing" Jerzego Skolimowskiego. Film nagrodziło już jury na festiwalu w Wenecji pod przewodnictwem Quentina Tarantino. To nagrana w mazurskiej puszczy historia Mohammeda (Vincent Gallo), który ucieka przed wojskową obławą i trafia do domu niemowy (w tej roli Emmanuelle Seigner)."Autor Widmo"

Kolejna produkcja Romana Polańskiego z międzynarodową obsadą. Zagrali: Ewan McGregor, Pierce Brosnan, Olivia Williams i Kim Cattrall. Akcja została oparta na powieści Roberta Harrisa. Borykający się z problemami finansowymi pisarz (McGregor) godzi się pomóc przygotować do druku pamiętniki byłego premiera Wielkiej Brytanii (Brosnan). Pisarz wpada na trop bardzo poważnej, międzynarodowej afery. Ostatnie decyzje dotyczące postprodukcji filmu reżyser podejmował już w szwajcarskim areszcie domowym."Chrzest"

Marcin Wrona, reżyser „Chrztu” pokazał film na festiwalach w Toronto, San Sebastian i Reykjavíku. Wszędzie obraz zbierał bardzo dobre recenzje. Najważniejszym motywem filmu jest – zdaniem Marcina Wrony – poświęcenie. Michał (Wojciech Zieliński), chłopak z prowincji, wyrywa się do Warszawy, w której rozpoczyna nowe życie. Zakłada rodzinę i stara się zapomnieć o kryminalnej przeszłości. Ta jednak upomina się o niego – ojcem chrzestnym jego syna ma zostać Janek (Tomasz Schuchardt), przyjaciel sprzed lat. W "Chrzcie" znajdziemy odniesienia do motywów biblijnych (Kain i Abel) i  tragedii antycznej. Jest to także mocne kino gangsterskie.
"Wszystko, co kocham"

W filmie Jacka Borcucha w rolach głównych wystąpili Olga Frycz i aktorskie odkrycie ostatniego roku - Mateusz Kościukiewicz. To film o polskiej scenie punkrockowej, stanie wojennym i silnej, trochę szczeniackiej miłości.


"Erratum"


Niezwykle dobrze przyjęty debiut fabularny Marka Lechki. To film o 30-latku (Tomasz Kot), który wraca w rodzinne strony i próbuje ułożyć sobie na nowo kontakt z ojcem (Ryszard Kotys). Pięknie nakręcony film zdobywa nagrody na międzynarodowych festiwalach. Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku uda się go zobaczyć także w polskich kinach.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Co 2010 rok przyniósł polskiej sztuce?

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2010 08:00
W kończącym się roku głośnych, rewolucyjnych wydarzeń i wystaw nie było w polskich galeriach zbyt wiele.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Najlepsze światowe kino mijającego roku

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2010 11:00
"The Social Network" i "Królestwo zwierząt" znalazły się na naszej liście najlepszych filmów mijającego roku.
rozwiń zwiń