Kultura

Aktorzy zagrają, żołnierze zasalutują

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2010 15:05
Teatr Kwadrat w nowej siedzibie zaprasza na premierę oraz pokazy musztry i mody mundurowej. O szczegółach mówił w Czwórce dyrektor placówki Andrzej Nejman.
Audio
  • Andrzej Nejman w Stacji Kultura - całość rozmowy

W styczniu odbędzie się polska prapremiera sztuki „Przez park na bosaka” autorstwa Neila Simona. W oryginalnej amerykańskiej obsadzie z 1963 roku znalazł się rozpoczynający karierę na Broadwayu Robert Redford. – Ten tekst wcale się nie zestarzał. Jest bardzo dobry i jestem szczęśliwy, że możemy dotknąć tego materiału. Premiera 29 stycznia przy Al. Niepodległości 141 – mówi dyrektor Teatru Kwadrat Andrzej Nejman.

W roli głównej zaprezentuje się Ilona Chojnowska. – To wybitna aktorka młodego pokolenia, nieznana jeszcze w Polsce szerokiej publiczności, ponieważ nie gra w serialach – mówi gość „Stacji Kultura”. Oprócz niej w obsadzie spektaklu znaleźli się między innymi: Andrzej Andrzejewski w „dublurze” z Andrzejem Nejmanem, Marek Siudym i Grzegorz Wons.

Borykający się od wielu miesięcy z kłopotami lokalowymi Teatr Kwadrat nareszcie zacumował szczęśliwie przy Al. Niepodległości 141 w Warszawie, gdzie jest „gościem” Klubu Dowództwa Garnizonu Warszawa. – Zainwestowaliśmy spore środki, żeby nowa sala wyglądała nowocześnie, elegancko i żeby była bezpieczna. Operat przeciwpożarowy zmusił nas do wymiany dwunastu par drzwi, nawet w piwnicach. Więc jest bezpiecznie i ciepło – zapewnia gość Czwórki.

To nie koniec wędrówki Teatru Kwadrat. Jego docelową i ostateczną siedzibą ma być dawne kino „Wars” na Rynku Nowego Miasta.

Sąsiedztwo czynników zmilitaryzowanych zaowocowało niezwykłym przedsięwzięciem w ramach zbliżającego się finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. – 9 stycznia zapraszamy do naszego Foyer. Obok naszych występów scenicznych odbędzie się pokaz musztry i mody mundurowej – wymienia Andrzej Nejman.

Więcej o tym, co w nadchodzącym roku szykuje dla widzów Teatr Kwadrat, w rozmowie Kasi Dydo i Kuby Kukli z Andrzejem Nejmanem. Dźwięk i film znajdziesz w ramce po prawej stronie.

ŁSz

www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni
Czytaj także

Farsa najwyższej próby

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2010 19:00
Sztuki lekkie, ale dobrze napisane, potrafią wyrobić w widzach zamiłowanie do sztuki wyższych lotów – uważa Andrzej Nejman, dyrektor Teatru Kwadrat.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Życie Warszawy z perspektywy kawiarni

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2010 14:00
„Życie towarzyskie i uczuciowe 2010” to tytuł wystawy zdjęć zrobionych w ciągu kilku ostatnich miesięcy w stołecznych kawiarniach przez Tadeusza Rolke i Tomasza Adamowicza.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Konflikt pokoleń na deskach Capitolu

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2010 13:55
Od stycznia w Teatrze Capitol w Warszawie będzie można zobaczyć kontrowersyjny spektakl „Gotowane głowy”. Przedstawienie jest reżyserskim debiutem teatralnym Kingi Dębskiej.
rozwiń zwiń