X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Kultura

Tadeusz Różewicz - wyjątkowo skryty poeta

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2011 12:00
- Góra pytań, ocean pytań! - wzdycha poeta, bo nie specjalnie lubi udzielać wywiadów. Tadeusz Różewicz, który prawie nie wypowiada się publicznie, trochę otwiera się w nowej książce "Wbrew sobie".
Audio
  • Jan Stolarczyk opowiada o przygotowywanym do publikacji tomie "Wbrew sobie" zbierającym wywiady z Tadeuszem Różewiczem

Dziennikarzom trudno zachęcić go do współpracy, o czym może świadczyć notka zamieszczona kiedyś w "Kulturze": "Rozmowa trwała dwa dni, ale pertraktacje w tej sprawie aż dwa lata".

"Wbrew sobie" zawiera rozmowy Tadeusza Różewicza z dziennikarzami, z literaturoznawcami, a czasem po prostu z przyjaciółmi. Książka, która ukaże się 24 listopada. To swego rodzaju prezent dla czytelników z okazji obchodzonych w minioną niedzielę 90. urodzin poety!

Najstarsza rozmowa w książce przeprowadzona została w roku 1950 (pytania zadawane są w charakterystycznej dla tamtych czasów formie: "Co teraz piszecie?"); tom zamykają wywiady z ostatnich lat.

- Jeżeli ktoś rzeczowo i roztropnie zadaje pytania, to rozwija się wielka, piękna rozmowa. Pan Tadeusz zapomina o tym, że nie lubi wywiadów i otwiera się - opowiada, przez wiele lat współpracujący z poetą, redaktor Jan Stolarczyk w "Sezonie na Dwójkę"

Uwaga! W książce znajdzie się również zapis rozmów Tadeusza Różewicza z Czesławem Miłoszem w Polskim Radiu, których posłuchać mogą Państwo już dziś w naszym portalu.

usc


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Wszystkiego najlepszego Panie Tadeuszu!

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2011 03:00
Z jego wierszy bije prostota i przejrzystość, mają jedno najważniejsze przesłanie: bądźmy dla siebie dobrzy. W niedzielę Tadeusz Różewicz skończył 90 lat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tadeusz Różewicz: poeta w samym środku życia

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2011 12:00
- Być w środku, to znaczy nie włączać się, ale rozpoznawać proces. To jest szara strefa. Jak ktoś chce być szary, to najlepiej obserwuje, bo sam jest trudny do zauważenia - opowiada redaktor, pracujący z Tadeuszem Różewiczem.
rozwiń zwiń