Kultura

Cały rok z Gutkiem w kinie

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2011 14:30
Zapowiada się bardzo ciekawy rok w kinie. Wśród wielu interesujących propozycji pojawią się długo oczekiwane filmy słynnych reżyserów.
Audio
  • O tegorocznych premierach Gutek Film opowiada Jakub Duszyński

O najważniejszych tytułach, które w 2011 do kin wprowadzi Gutek Film, opowiedział Jakub Duszyński, gość Ryszarda Jaźwińskiego.

Na początku stycznia na ekranach kin pojawił się film Stephena Frearsa „Tamara i mężczyźni”. Po koniec miesiąca natomiast swoją premierę będzie miał obraz Xaviera Beauvoisa „Ludzie Boga".

- We Francji ten film zobaczyło już 3 miliony widzów, mimo tego, że jest to bardzo kameralna, kontemplacyjna opowieść. Bohaterami są zakonnicy żyjący w klasztorze u podnóża gór Atlas w Algierii. Kiedy w tym regionie nasila się konflikt, zmuszeni są dokonać dramatycznego wyboru – zostać w klasztorze lub uciec z niego – wyjaśniał Jakub Duszyński z filmy dystrybucyjnej Gutek Film.

Gość Ryszarda Jaźwińskiego dodał, że jest to film oparty na faktach. – Ta bardzo, przejmująca opowieść pokazuje ludzi, którzy żyją obok nas, ale zupełnie inaczej niż my – mówił.

Kolejnym filmem, który polecał gość Ryszarda Jaźwińskiego, był "Wszystko w porządku" Lisy Cholodenko.

– Ta błyskotliwa komedia może być czarnym koniem tegorocznych Oscarów. Myślę, że docenione zostaną aktorskie role Annette Bening i Juliane Moore – mówił Jakub Duszyński.

W filmie przedstawiona jest historia osiemnastoletniej dziewczyny i jej brata, którzy postanawiają odnaleźć swojego biologicznego ojca. Sprzeciwiają się temu wychowujące rodzeństwo oraz pozostające w związku dwie kobiety. Ojcem okazuje się zdeklarowany singiel prowadzący beztroski, kawalerski styl życia. Ich spotkanie nie tylko przewróci do góry nogami życie rodziny, ale także każe bohaterom zrewidować swoje poglądy na temat tolerancji, miłości i przyjaźni.

Jakub Duszyński zapowiedział, że na jesieni w kinach pojawi się najnowszy film Pedro Almodovara. - Roboczo nadaliśmy filmowi tytuł „Skóra w której żyję” - powiedział przedstawiciel Gutek Filmu. - W rolę wybitnego chirurga plastycznego, który postanawia pomścić gwałt na swojej córce, wciela się Antonio Banderas - dodał Duszyński. - Nie będzie to jednak tylko film o pasji i namiętności, ale będą w nim także elementy horroru.

Aby dowiedzieć się więcej na temat filmów, które w 2011 roku do kin wprowadzi Gutek Film, wystarczy kliknąć w dźwięk w boksie Posłuchaj po prawej stronie.

 mz

www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni
Czytaj także

Nowy film twórców oscarowego "Slumdoga"

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2011 14:35
Dramat "127 godzin" trafi do polskich kin 18 lutego. To oparta na faktach historia alpinisty, który został uwięziony w rozpadlinie skalnej i stoczył desperacką walkę o życie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Uwaga: film tylko dla widzów o mocnych nerwach!

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2011 15:23
Dramat "127 godzin" to oparta na faktach historia alpinisty, który został uwięziony w rozpadlinie skalnej i stoczył desperacką walkę o życie.
rozwiń zwiń