X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Kultura

Bryll, Pablopavo i Herbert na imieninach Jana Kochanowskiego

Ernest Bryll i Pablopavo - wśród takich gości Jan Kochanowski będzie obchodził w Warszawie swoje imieniny, na które zaprosił także Zbigniewa Herberta i wszystkich miłośników literatury.
Ogród Krasińskich, czyli otoczenie barokowego Pałacu Krasińskich, w którym mieści się oddział Biblioteki Narodowej, to miejsce corocznych Imienin Jana Kochanowskiego
Ogród Krasińskich, czyli otoczenie barokowego Pałacu Krasińskich, w którym mieści się oddział Biblioteki Narodowej, to miejsce corocznych Imienin Jana KochanowskiegoFoto: PAP/Paweł Supernak
O Audycji

Imieniny Jana Kochanowskiego to piknik literacki Biblioteki Narodowej, który 30 czerwca będzie organizowany już po raz siódmy w Ogrodzie Krasińskich w Warszawie.

- Co roku mamy jakiegoś głównego bohatera, zwykle jest to osoba związana z rokiem wielkiego Polaka. Tym razem jest to Zbigniew Herbert. Staramy się zapraszać jak najwięcej pisarzy, poetów, ilustratorów, z którymi można rozmawiać na tematy związane z główną postacią imienin - mówi Grzegorz Mazurowski z Biblioteki Narodowej.

Dwa wydarzenia największego kalibru to spotkania z laureatami nagród - Ernestem Bryllem, który otrzymał w tym roku Nagrodę Literacką m.st. Warszawy oraz Pawłem Sołtysem, znanym także jako Pablopavo, który dostał nagrodę Biblioteki Narodowej im. Marka Nowakowskiego.

Imieniny Jana Kochanowskiego rozpoczną się 30 czerwca o godz. 11.30 w Ogrodzie Krasińskich w Warszawie.

W audycji mówiliśmy też o wystawie "3 x Niepodległa – Józef Brandt" w Muzeum Narodowym w Warszawie, zaprosiliśmy do Gdańska na Festiwal Szekspirowski i podsumowaliśmy Festiwal "Młodzi i Film" w Koszalinie. 

***

Tytuł audycji: Kultura przed snem w ramach pasma Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Anna Stempniak

Gość: Grzegorz Mazurowski (Biblioteka Narodowa)

Data emisji: 24.06.2018

Godzina emisji: 22.06

mg/kd

Playlista
  • Mozil Czesław - Na cześć księdza Baki
  • REPUBLIKA - Śmierć na pięć
  • Monty Python - Always Look On The Bright Side Of Life
  • Mc Ferrin Bobby - Don't Worry Be Happy