Polskie Radio
Section05
Anna Stempniak

Zamek Królewski w Warszawie poświadczeniem polskich dokonań w przeszłości

Warszawa bez Zamku Królewskiego wyglądałaby dziwnie. Przez 30 lat, od roku 1944 do 1974, Zamku w pejzażu stolicy jednak nie było. W piątek i sobotę (28-29.05) w jego wnętrzach odbywał się XI Kongres Polska Wielki Projekt poświęcony m.in. odbudowie historycznego gmachu i bezpieczeństwu w kulturze.
Zobacz więcej na temat:  Zamek Królewski XI Kongres Polska Wielki Projekt Kongres Polska Wielki Projekt 2021 Anna Stempniak historia Polski HISTORIA

Premiera na kanale "Radiobook": Kaden-Bandrowski – "Generał Barcz"

W cyklu Polskiego Radia "Radiobook" – w ramach którego prezentowane są w formie dźwiękowej najwybitniejsze i najciekawsze utwory literatury polskiej i światowej – po raz pierwszy pojawia się dzieło Juliusza Kadena-Bandrowskiego - powieść historyczna pt. "Generał Barcz". Będzie jej można słuchać od poniedziałku (26.04), od godz. 19.00. Czyta wybitny aktor Marek Walczewski.
Zobacz więcej na temat:  Anna Stempniak książki literatura KULTURA

"Emancypantki" Bolesława Prusa nową pozycją na kanale "Radiobook" [POSŁUCHAJ]

W cyklu Polskiego Radia "Radiobook" - w ramach którego prezentowane są w formie dźwiękowej najwybitniejsze i najciekawsze utwory literatury polskiej i światowej - od poniedziałku (19.04, godz. 19.00) dostępne jest dzieło czołowego przedstawiciela pozytywizmu Bolesława Prusa pt. "Emancypantki" w interpretacji Anny Seniuk (nagranie z 1980 roku).
Zobacz więcej na temat:  Anna Stempniak książki literatura KULTURA

Premiera na kanale "Radiobook": "Jądro ciemności" Conrada - POSŁUCHAJ

W cyklu Polskiego Radia "Radiobook" - w ramach którego prezentowane są w formie dźwiękowej najwybitniejsze i najciekawsze utwory literatury polskiej i światowej - od poniedziałku (12.04, godz. 19.00) dostępna jest kolejna propozycja - wspaniałe dzieło Josepha Conrada, czyli naprawdę Józefa Konrada Korzeniowskiego, powieść "Jądro ciemności".
Zobacz więcej na temat:  Anna Stempniak książki literatura KULTURA

Justyna Bednarek i Jagna Kaczanowska - spotkanie przy klawiaturze

Justyna Bednarek i Jagna Kaczanowska twierdzą, że stanowią jedno literackie ciało (choć nie do końca). Czytelnikowi trudno odróżnić, kto napisał konkretny fragment powieści. A wspólnych dzieł powstało wiele, nie tylko słynny cykl o Zuzannie i jej ogrodzie. O tym, jak pisze się razem, a jak osobno, pisarki opowiedziały w audycji "Po drugiej stronie lustra".
Zobacz więcej na temat:  Anna Stempniak literatura KULTURA książki

"Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego nową pozycją na kanale "Radiobook"

W cyklu Polskiego Radia "Radiobook" - w ramach którego prezentowane są w formie dźwiękowej najwybitniejsze i najciekawsze utwory literatury polskiej i światowej - od poniedziałku (29.03, godz. 19.00) dostępna będzie kolejna propozycja - jedno z ostatnich i jednocześnie najważniejszych dzieł Stefana Żeromskiego - "Przedwiośnie" w interpretacji Krzysztofa Banaszyka.  
Zobacz więcej na temat:  Anna Stempniak książki Radiobook KULTURA

"Huragan" Wacława Gąsiorowskiego nową pozycją na kanale "Radiobook"!

W cyklu Polskiego Radia "Radiobook" - w ramach którego prezentowane są w formie dźwiękowej najwybitniejsze i najciekawsze utwory literatury polskiej i światowej - tym razem wędrujemy do czasów napoleońskich i prezentujemy czytelnikom w wydaniu dźwiękowym pierwszą ze wspaniałych powieści Wacława Gąsiorowskiego należącą do tak zwanej trylogii napoleońskiej. Dzieło nosi tytuł "Huragan". Czyta Krzysztof Kolberger.
Zobacz więcej na temat:  Radiobook literatura KSIĄŻKA książki KULTURA Anna Stempniak

Premiera na kanale "Radiobook"! "Pamiętnik Pani Hanki" T. Dołęgi-Mostowicza

"Radiobook" to projekt Polskiego Radia, który ma na celu prezentację najwybitniejszych dzieł literackich w wersji audiobooków dostępnych online. W każdy poniedziałek publikowane są nowe tytuły. W rozpoczynającym się tygodniu jest to nieco mniej znane arcydzieło pisarza Tadeusza Dołęgi-Mostowicza, autora genialnych pozycji: "Kariera Nikodema Dyzmy", "Znachor" i "Profesor Wilczur", jego ostatnia powieść - "Pamiętnik pani Hanki". Czyta Anna Seniuk.
Zobacz więcej na temat:  Radiobook literatura KSIĄŻKA książki KULTURA Anna Stempniak

Premiera na kanale "Radiobook": "Opowieść o naszym domu". Posłuchaj

W cyklu Polskiego Radia "Radiobook", w którym prezentowane są w formie dźwiękowej najwybitniejsze i najciekawsze dzieła literatury polskiej i światowej, mamy coś, co zaciekawi zarówno miłośników czytania, jak i muzyki. To "Opowieść o naszym domu" autorstwa Zofii Szymanowskiej, najmłodszej siostry wybitnego kompozytora Karola Szymanowskiego.
Zobacz więcej na temat:  Radiobook literatura KSIĄŻKA książki KULTURA Audiobook Anna Stempniak Dorota Kołodziejczyk