X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Kultura

Jubileusz Kociniaka

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2010 09:53
W sobotę, Marian Kociniak będzie obchodził 50-lecie pracy artystycznej . Z tej okazji odbędzie się gala i jubileuszowy spektakl "Bomba" w reżyserii Macieja Kowalewskiego w warszawskim Teatrze Na Woli.
Audio

 

Największą popularność przyniosła mu rola Franka Dolasa w filmie "Jak rozpętałem II wojnę światową". Aktor przyznaje, że wolałby aby kojarzono go także z rolami teatralnymi, ale nie może gniewać się na popularność Franka Dolasa.


Widzowie zapamiętali też rolę Murgrabiego z "Janosika" Jerzego Passendorfera oraz Marcina Kabata ze spektaklu TVP - "Igraszki z diabłem". Spośród licznych ról teatralnych Marian Kociniak ceni bardzo swój udział w spektaklach autorstwa Ronalda Harwooda. Jak wspomina w rozmowie z IAR Marian Kociniak Ronald Harwood tak zachwycił się jego kreacją Normana w "Garderobianym" w reżyserii Krzysztofa Zaleskiego" ze specjalnie dla niego napisał sztukę "Herbatka u Stalina"


Spektakl "Bomba" wybrał na swój jubileusz ponieważ niezwykle interesująco opowiada o współczesnej Polsce.Marian Kociniak ma swoim dorobku 150 ról teatralnych, 80 ról w Teatrze Telewizji, ponad 30 ról filmowych. Do najważniejszych kreacji teatralnych aktora zaliczane są też rola Stanleya w "Śmierci komiwojażera" u Janusza Warmińskiego, rola Beni Krzyka w "Zmierzchu" u Bohdana Korzeniowskiego, Siemiona Podsiekalnikowa w "Samobójcy" Andrzeja Rozhina, rola Piotra Wierchowieńskiego w "Biesach" u Janusza Warmińskiego, rola Lucky'ego w "Czekając na Godota" u Macieja Prusa.

Obchody jubileuszu 50-lecia pracy artystycznej Mariana Kociniaka honorowym patronatem objęli minister kultury i dziedzictwa narodowego Bogdan Zdrojewski i Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Z tej okazji w lutym zostanie wydany książkowy wywiad z artystą pod tytułem "Spełniony".


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Jubileusz Wandy Wiłkomirskiej na naszej antenie

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2009 14:26
11 stycznia 2009
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jubileusz Janowskiej

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2008 10:22
Obchodząca w tym roku rocznicę 85 urodzin i 60 - lecia pracy artystycznej Alina Janowska zapisała się złotymi literami w historii kina.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jubileuszowa lekcja muzyki Piotra Orawskiego

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2010 12:00
5 lutego 2010, godz. 11:15
rozwiń zwiń