Kultura

Amerykańska premiera "Ondine"

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2010 11:41
W Nowym Jorku odbyła się amerykańska premiera filmu Neila Jordana „Ondine", w którym główne role grają Alicja Bachleda i Colin Farrell. Projekcja odbyła się w ramach nowojorskiego festiwalu TriBeca. W rozmowie z Polskim Radiem Colin Farrell nie szczędził komplementów pod adresem pięknej Alicji.

Premiera była bardzo oczekiwana przez media i widzów, głównie ze względu na irlandzkiego aktora i gwiazdora Hollywood Colina Farrella. Przed kinem w nowojorskiej dzielnicy TriBeCa czekali na niego liczni miłośnicy kina i dziennikarze z całego świata. W tym trudnym do opisania zgiełku Colin Farrell, Alicja Bachleda, Neil Jordan i inni członkowie ekipy filmu długo pozowali do zdjęć i odpowiadali na pytania dziennikarzy. W krótkiej rozmowie z Polskim Radiem Colin Farrell zdradził, że praca nad nowym filmem z Alicją Bachledą była „wonderfull". „Ona jest wspaniałą aktorką, niezwykłą kobietą, i kocham ją". - podkreślał. Pokazany w Nowym Jorku film jest fantastyczną opowieścią o rybaku, który znajduje w morzu młodą i piękną kobietę.

Festiwal TriBeCa powstał w roku 2002. Jednym z jego założycieli i „duszą" imprezy jest Robert de Niro. Jest to obecnie jeden z największych festiwali filmowych na świecie. W tym roku uczestniczy w nim 85 filmów z 44 krajów.


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Piątkowe premiery

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2010 09:25
Japoński dramat "Pożegnania", nagrodzony ubiegłorocznym Oscarem w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny, musical "Nine - Dziewięć" z Danielem Day-Lewisem, Penelope Cruz i Nicole Kidman w obsadzie oraz irańska produkcja "Co wiesz o Elly?" od dziś w polskich kinach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Alicja Bachleda-Curuś i Colin Farrell w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2010 17:52
Będa obecni na polskiej premierze filmu „Ondine" wraz z reżyserem, laureatem Oscara - Neilem Jordanem. To właśnie na planie "Ondine" zaczęła się znajomość polskiej aktorki i irlandzkiego gwiazdora.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mityczna nimfa-Ondine

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2010 12:06
Najnowszy film Neila Jordana, z Alicją Bachledą-Curuś i Colinem Farrellem w rolach głównych, już w kinach.
rozwiń zwiń