Kultura

"Wszystko co kocham" dostanie Oskara?

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2010 10:29
Film Jacka Borcucha o zbuntowanych latach 80-tych jest polskim kandydatem do Oskara.
Audio

Film "Wszystko co kocham" będzie teraz walczył o nominację w kategorii film nieanglojęzyczny. O nagrodę, na ceremonii rozdania Oskarów 27 lutego 2011, powalczy pięć nieamerykańskich produkcji.

Jacek Borcuch ma nadzieję, że jego film będzie zrozumiały dla członków Amerykańskiej Akademii Filmowej. Reżyser wspomina, że dotychczasowe pokazy "Wszystko co kocham" na festiwalach w Sundance i w Los Angeles były bardzo dobrze przyjęte przez Amerykanów.

Film Jacka Borcucha to opowieść o muzyce, młodzieńczym buncie, miłości i przyjaźni. Akcja dzieje się w okresie stanu wojennego. Bohaterem jest grający punk rocka licealista, którego ojciec jest wojskowym, a matka należy do "Solidarności". Jacek Borcuch powiedział, że czerpał z przeżyć z własnej młodości.

 

 Jak podkreślali krytycy, siłą filmu są młodzi aktorzy: Mateusz Kościukiewicz i Olga Frycz. Ojca głównego bohatera gra Andrzej Chyra.

(IAR)

www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni
Czytaj także

Bunt, miłość, przyjaźń

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2010 08:02
Ważną premierą tego roku jest najnowszy film Jacka Borcucha - "Wszystko, co kocham". -To opowieść o przyjaźni, młodzieńczym buncie w czasie stanu wojennego, dojrzewaniu do dorosłości, pierwszej miłości.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Bloom i Borcuch - filmowy tandem

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2010 08:31
Daniel Bloom i Jacek Borcuch to nierozłączny duet, który współpracuje razem od lat 80.
rozwiń zwiń