Kultura

3 panie i 2 panów - nominowani do nagrody Cybulskiego

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2011 09:34
Roma Gąsiorowska, Jakub Gierszał, Magdalena Czerwińska, Magdalena Popławska i Leszek Lichota mają szansę na nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego

Fundacja Kino, organizator konkursu w poniedziałek ogłosiła listę nominowanych. Nagroda im. Zbyszka Cybulskiego jest wyróżnieniem dla młodych aktorów, którzy wykazują się wybitną indywidualnością. Nagrody wręcane są za role filmowe z ostatniego sezonu.

Roma Gąsiorowska nominowana jest za kreację w filmie "Ki", debiucie reżyserskim Leszka Dawida.

 

Jakub Gierszał - za rolę w filmie "Sala samobójców" Jana Komasy.

 

Magdalena Czerwińska - za rolę w filmie "Kret" Rafaela Lewandowskiego.

 

Magdalena Popławska - za rolę w filmie "Prosta historia o miłości" Arkadiusza Jakubika.

 

 

Leszek Lichota, za rolę w filmie "Lincz" Krzysztofa Łukaszewicza.

 

Nazwisko tegorocznego laureata, wyłonionego spośród nominowanych, zostanie ogłoszone 7 listopada podczas gali w Multikinie Złote Tarasy w Warszawie. Pierwszym laureatem Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego był - w 1969 roku - Daniel Olbrychski. Wśród nagrodzonych w latach kolejnych znaleźli się m.in. Jadwiga Jankowska-Cieślak, Krystyna Janda, Marcin Dorociński, Maciej Stuhr, Eryk Lubos.

(pj/PAP)

www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni
Czytaj także

Ki, czyli kobieta, która nie boi się prosić o wszystko

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2011 15:10
30 września na ekrany polskich kin wchodzi kontrowersyjny film Leszka Dawida zatytułowany "Ki". Główną rolę kobiecą brawurowo zagrała w nim Roma Gąsiorowska. Nie było to jednak łatwe zadanie dla aktorki. Postać Ki jest bowiem jak tornado, które nie zawaha się wykorzystać każdego, kto stanie mu na drodze.
rozwiń zwiń