Ki, czyli kobieta, która nie boi się prosić o wszystko

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2011 15:10
30 września na ekrany polskich kin wchodzi kontrowersyjny film Leszka Dawida zatytułowany "Ki". Główną rolę kobiecą brawurowo zagrała w nim Roma Gąsiorowska. Nie było to jednak łatwe zadanie dla aktorki. Postać Ki jest bowiem jak tornado, które nie zawaha się wykorzystać każdego, kto stanie mu na drodze.
Audio

Film wyświetlany był już na kilku festiwalach, gdzie zebrał pozytywne recenzje. Dla wielu jest to jednak obraz kontrowersyjny, który nie każdemu może przypaść do gustu. – Niektórzy po prostu mówią, że nie ma kobiet, które nie boją się mówić, co myślą i żądać od życia tego, co im się należy – tłumaczy Kasia Kornet, dziennikarka Czwórki. Jej zdanie postać Ki, może dać siłę wielu kobietom i uzmysłowić im, że lepiej jest dążyć do własnego szczęścia, niż rozczulać się nad sobą.

Jak tłumaczy reżyser filmu, Ki ma wewnętrzny głos, który mówi jej, że jeżeli sama będzie zadowolona ze swojego życia, to będzie w stanie zapewnić szczęście swojemu dziecku. Niemniej jednak dążenia Kingi nie zawsze spotykają się ze zrozumieniem ludzi ją otaczających, stąd dramat bohaterki. Egoistyczne życie Ki, polegające na wykorzystywaniu innych, nikogo nie pozostawia wobec niej obojętnym.

"Ki" ma szansę zawstydzić wielu mężczyzn. Ukazany jest w nim bowiem zarówno kryzys ojcostwa, jak i męskości. – Ten film był mi chyba potrzebny do tego, aby odpowiedzieć sobie na moje wewnętrzne rozterki. Z jednej strony dotyczące bycia ojcem a z drugie biorące pod lupę postawę życiową, w której nie mamy odwagi powiedzieć, co myślimy – zdradza Leszek Dawid.

Więcej o filmie "Ki", dowiesz się słuchając fragmentu audycji "Stacja Kultura".

Posłuchaj również rozmowy Kasi Dydo i Kuby Kukli z Malwiną Grochowską z portalu filmweb.pl o filmie "Ki".

ap

Czytaj także

Leszek Dawid: mój film ma prowokować

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2011 14:42
Doceniony na festiwalu filmowym w Gdyni film "Ki" to opowieść o pomyśle na odważne macierzyństwo, które nie oznacza zamknięcia w domu i skupienia wyłącznie na dziecku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Karolina Gorczyca: łatwo jest grać kochankę

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2011 19:42
Świeża krew w show biznesie. Przez niektórych nazywana jest polską Angeliną Jolie. Jaka jest naprawdę jedna z najpiękniejszych i najzdolniejszych młodych aktorek?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mariusz Drężek: nie będę amancikiem

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2011 16:10
Do wcielania się postacie czarnych charakterów aktora zainspirowała sztuka na podstawie płyty Nicka Cave’a. - Każda piosenka była opowieścią o zabójcy – wspomina Drężek.
rozwiń zwiń