Polskie Radio
Section05
Magdalena Popławska

Andrzej Chyra: sztuka jest po to, żeby pozwolić nam lepiej zobaczyć świat

Gościem audycji "Po drugiej stronie lustra" był aktor i reżyser Andrzej Chyra. Pretekstem do spotkania i rozmowy o istocie aktorstwa oraz pasji do sztuki są premiera spektaklu "Elizabeth Costello" z Nowego Teatru w Warszawie w reżyserii Krzysztofa Warlikowskiego oraz premiera "Filmu dla kosmitów". 
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Chyra Martyna Podolska aktorstwo TEATR spektakl premiera film polski Maja Ostaszewska Magdalena Popławska Jan Peszek

Puenta w puencie goni puentę. "Czarna owca" Aleksandra Pietrzaka

– To, w jaki sposób opowiadam moje filmy, mówi dużo o mnie. Ja taki jestem. Lubię zaskakiwać, dawać dużo od siebie, czasem nadmiarowo – mówił w "Fajnym filmie" Aleksander Pietrzak, twórca komediodramatu "Czarna owca". Reżyser zdradził Ryszardowi Jaźwińskiemu także parę słów na temat swoich przyszłych projektów.
Zobacz więcej na temat:  Trójka FILM KULTURA Ryszard Jaźwiński kino film polski komedia Arkadiusz Jakubik Magdalena Popławska animacja

Magdalena Popławska: trudno streścić życie Osieckiej w 13 odcinkach

- Mam nadzieję, że w związku z tym serialem, ludzie sięgną jeszcze raz po książki Agnieszki Osieckiej, po jej twórczość, ale też po książki o niej. To wyjątkowa, pełna sprzeczności postać  - mówi w "Kulturze przy kawie" Magdalena Popławska, z którą rozmawialiśmy o jej roli w nowym serialu TVP "Osiecka". 
Zobacz więcej na temat:  Agnieszka Osiecka Magdalena Popławska serial TVP Martyna Podolska KULTURA

"Chłopi 2050". Jak znani aktorzy ratują świat?

- Ciężko pracować w show biznesie i żyć zgodnie z ekologią. Segregacja śmieci na planach zdjęciowych czy wegańskie posiłki to nie jest obowiązująca norma - mówi Magdalena Popławska, która m.in. z Marcinem Dorocińskim i Bartłomiejem Topą wzięła udział w słuchowisku "Chłopi 2050, czyli Agronauci w czasach katastrofy klimatycznej".  
Zobacz więcej na temat:  Czwórka ekologia słuchowisko Kasia Dydo Magdalena Popławska KULTURA

Inne Spojrzenie w kinie

Czym wyróżnia się tegoroczna sekcja Inne Spojrzenie? – Zawiera aż 8 filmów: różnorodnych, niekonwencjonalnych, próbujących nowych środków wyrazowych, nowych sposobów narracji. Każdy z obrazów jest zupełnie inny, co jest bardzo trudne dla jurorów, ale mamy też fantastyczne jury – opowiada Jerzy Armata, opiekun sekcji.
Zobacz więcej na temat:  film polski FILM Magdalena Popławska Gdynia Trójka Katarzyna Borowiecka Ryszard Jaźwiński festiwal filmowy festiwal filmowy w Gdyni