Polskie Radio
Section05
tornado

Rośnie liczba ofiar śmiertelnych tornad w Missisipi i Alabamie. "Grad wielkości piłek golfowych"

Do 23 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych potężnego tornada, które w piątek wieczorem przetoczyło się przez wiejskie tereny Missisipi i Alabamy w USA - poinformowały miejscowe władze. Żywioł zostawił po sobie ślad w postaci zniszczeń o długości 160 km, zniszczone zostały budynki, wiele gospodarstw zostało pozbawionych prądu.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka USA Stany Zjednoczone pogoda zjawiska atmosferyczne tornado

ALERT IMGW Uwaga! Burze, trąby powietrzne i nawałnice. Synoptycy IMGW alarmują

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia drugiego i trzeciego stopnia przed burzami dla całego kraju. Spokojniej ma być tylko na krańcach północno-wschodnich. Synoptycy ostrzegają przed nawałnicami, które do późnych godzin nocnych będą przechodzić nad Polską. Miejscami prędkość wiatru może zbliżać się do 130 km/h. Ponadto, synoptycy nie wykluczają, że miejscami mogą tworzyć się trąby powietrzne.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Radio kierowców prognoza prognoza pogody pogoda burze deszcz wiatr tornado IMGW rcb społeczeństwo

Przejazd przed tornado [WIDEO]

Powiedzieć, że to trudne warunki do jazdy, to jak nie powiedzieć nic. W czasie tak niecodziennych i niebezpiecznych zjawisk atmosferycznych należy jak najszybciej szukać schronienia lub oddalić się od źródła zagrożenia. Nie wszyscy mają jednak na to szansę [WIDEO].
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio kierowca kierowcy samochód samochody motoryzacja radio kierowcow radiokierowcow radiokierowców radio kierowców online radio kierowców jedynka polskie radio kierowców online radio dla kierowców polskie radio kierowcow polskie radio kierowców dab+ radio kierowcow 24 polskie radio kierowcy radio kierowców 24 tornado huragany wiatr Stany Zjednoczone USA ŚWIAT