Kultura

"Wielki Gatsby" otworzy festiwal w Cannes

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2013 12:50
Ekranizacja powieści "Wielki Gatsby" otworzy 66. festiwal filmowy w Cannes. Stworzonego przez amerykańskiego pisarza F. Scotta Fitzgeralda milionera zagra Leonardo di Caprio.
Leonardo di Caprio
Leonardo di CaprioFoto: Colin Chou/Wikipedia

"Wielki Gatsby", wyreżyserowany przez Australijczyka Baza Luhrmana, będzie pokazany w technologii 3D. Luhrman ma na swoim koncie takie obrazy, jak "Moulin Rouge" i "Romeo i Julia", w którym główną rolę zagrał również Leonardo di Caprio.

"Wielki Gatsby" zostanie pokazany w Cannes 15 maja.

Rozstrzygnięcie festiwalu - 26 maja.

pp/IAR

Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>

www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni
Czytaj także

Dobro i zło ścierają się w naszym sercu

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2013 13:00
Obraz meksykańskiego reżysera Carlosa Reygadasa "Post tenebras lux" pokazuje jak ciężko jest uciec ścigającej nas ciemności - mówi Joanna Łapińska ze stowarzyszenia Nowe Horyzonty.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czy Kieślowski słusznie przegrał z Tarantino?

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2013 15:05
W 1994 r. film Quentina Tarantino "Pulp Fiction” dostał Złotą Palmę w na festiwalu w Cannes, pokonując m.in. "Czerwonego” Krzysztofa Kieślowskiego. Był to początek rewolucji w kinie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Lars von Trier wróci do Cannes?

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2013 14:51
- Mogłem przez dzień obserwować jego pracę. Absolutna koncentracja i minimalizm, jeśli chodzi o uwagi reżyserskie. Skromny plan, wszyscy zanurzeni w wizji reżysera. To jedno z największych przeżyć ostatnich lat - opowiada Jakub Duszyński o pobycie na planie "Nimfomanki".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Cristina Flutur: wiedziałam, że i film i moja rola będą kontrowersyjne

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2013 17:05
- Dużo rzeczy się wtedy wydarzyło. Nie miałam czasu na tremę, na emocje - mówi aktorka wspominając pobyt w Cannes, gdzie w ubiegłym roku odbierała Złotą Palmę za rolę w "Za wzgórzami" Cristiana Mungiu. Obraz w kinach od 1 marca.
rozwiń zwiń