Kultura

Maliny dla najgorszych

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2011 10:00
Znamy nominowanych do niechlubnej nagrody Złotych Malin. Niektóre filmy zostały wyróżnione aż w 9 kategoriach.

W tym roku najwięcej nominacji do Złotych Malin zdobyły filmy "Saga Zmierzch: Zaćmienie" oraz "Ostatni władca wiatru" (po 9). Staną do rywalizacji m.in. w kategorii Najgorszy Film, a towarzyszyć im będą w staraniach do tego niechlubnego tytułu "Dorwać byłą", "Seks w wielkim mieście 2" oraz "Wampiry i świry".

W kategorii Najgorsza Aktorka nominowane zostały Jennifer Aniston za "Dorwać byłą" i "Tak to się teraz robi", Miley Cyrus w "Ostatniej piosence", grupowo Sarah Jessica Parker, Kim Cattrall, Kristin Davis i Cynthia Nixon - "Seks w wielkim mieście 2", Megan Fox - "Jonah Hex" oraz Kristen Stewart - "Saga Zmierzch: Zaćmienie".

Golden Raspberry Award Fundation (GRAF), przyznająca nagrody, nie odpuściła również partnerom Kristen Stewart w "Sadze Zmierzch: Zaćmienie" - Robertowi Pattisonowi oraz Taylorowi Lautnerowi. W kategorii Najgorszy Aktor nominowani są również Jack Black za "Podróże Guliwera 3D", Gerard Butler za "Dorwać byłą" i Ashton Kutcher za "Pan i pani Killer" i "Walentynki".

Statuetka Złotej Maliny wykonana jest z tworzywa sztucznego, pomalowanego na złoty kolor, a jej wartość to w przybliżeniu 4,89 dolara. O tę sumę mają szansę wzbogacić się również reżyserzy i scenarzyści. Oto nominowani:

Najgorszy Reżyser:
Jason Friedberg i Aaron Seltzer - "Wampiry i świry"
Michael Patrick King - "Seks w wielkim mieście 2"
M. Night Shyamalan - "Ostatni Władca Wiatru"
David Slade - "Saga "Zmierzch": Zaćmienie"
Sylvester Stallone - "Niezniszczalni"

Najgorszy scenariusz:
M. Night Shyamalan - "Ostatni Władca Wiatru"
John Hamburg i Larry Stuckey - "Poznaj naszą rodzinkę"
Michael Patrick King - "Seks w wielkim mieście 2"
Melissa Rosenberg - "Saga "Zmierzch": Zaćmienie"
Jason Friedberg i Aaron Seltzer - "Wampiry i świry"

Złote Maliny to wyróżnienie przyznawane najgorszym filmom, aktorom i twórcom poprzedzającego roku. W tym roku czekamy na 31. edycję nagrody, pierwsza miała miejsce 31 marca 1981 roku. Złote Maliny zostały wymyślone przez krytyka filmowego Johna Wilsona.

Laureatów poznamy na 24 godziny przed rozdaniem Oskarów, mianowicie 26 lutego 2011. Kto otrzyma te niechlubne wyróżnienia zdecyduje grupa 600 osób. Bardzo prawdopodobnym jest, że w tym roku będzie można zobaczyć rozdanie Złotych Malin w telewizji. Jednak konkrety tej wiadomości organizatorzy nadal trzymają w tajemnicy.


(pj)

www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni
Czytaj także

Wielka Brytania: "Jak zostać królem" bez szans na Oskara?

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2011 16:46
Brytyjskie media zwracają uwagę na kampanię, która ma pogrążyć oskarowe szanse filmu "Jak zostać królem" - o batalii przyszłego króla Jerzego VI z wadą wymowy.
rozwiń zwiń