X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Kultura

Mistrzowie Mistrzom

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2009 11:00
Dziś Prezes Zarządu Polskiego Radia SA Jarosław Hasiński wręczył statuetki Złotych Mikrofonów pięciu osobom. Tegorocznymi laureatami są: Piotr Kamiński, Krzysztof Renik, Maria Szabłowska, Henryk Talar i Tomasz Zimoch.
Audio

Twórcę benefisów operowych Piotra Kamińskiego jury wyróżniło za erudycję, gust estetyczny oraz wzbogacenie wrażliwości na misterium teatru operowego.

Korespondenta Polskiego Radia w Delhi Krzysztofa Renika nagrodzono za "mistrzowski warsztat, rzetelność dziennikarską i pasję w przybliżaniu problemów współczesnego świata".Za umiejętność wywoływania uśmiechu słuchaczy w "big-beatowym rytmie" Złoty Mikrofon wręczono Marii Szabłowskiej. Dziennikarkę prowadzącą między innymi "Muzyczną Jedynkę" doceniono również za wyjątkowy styl radiowej narracji.


Kapituła konkursu doceniła również wybitne kreacje stworzone w Teatrze Polskiego Radia przez aktora Henryka Talara. Według jury, jego role pozwalają uwierzyć zarówno w ludzi, jak i sens życia.


Za wiedzę i emocję pozwalające zobaczyć w radiu świat sportu Złoty Mikrofon otrzymał dziennikarz sportowy Programu Pierwszego Tomasz Zimoch.


Złoty Mikrofon to szczególna nagroda Polskiego Radia, która przyznawana jest osobom, których zaangażowanie i wybitne osiągnięcia twórcze przyczyniają się do utrzymania wysokiego poziomu, rozwoju i popularyzacji radia publicznego. Kandydaci do nagrody wybierani są z różnych ważnych obszarów twórczości radiowej m.in. teatru, muzyki, literatury, reportażu, polityki, realizacji dźwięku oraz korespondencji zagranicznej. Nagroda Złoty Mikrofon ustanowiona została i po raz pierwszy przyznana w 1969 roku - Marianowi Adamskiemu - realizatorowi. Spod jego ręki wyszły świetnie zrobione audycje. Do dziś uhonorowane zostały 194 osoby m.in. Anna Seniuk „za kreacje aktorskie w Teatrze Polskiego Radia, adaptację oraz reżyserię spektakli radiowych „Balladyna” i „Pchła Szachrajka” (2000), Wojciech Mann „za dowcip, inteligencję, wiedzę i błyskotliwość, za wybitną osobowość radiową” (2006) i  Piotr Adamczyk „za wszechstronne aktorstwo radiowe i wybitne interpretacje postaci literackich w Teatrze Polskiego Radia” (2008).

W tym roku Kapituła Złotego Mikrofonu obradowała pod przewodnictwem Krzysztofa Michalskiego w składzie: Andrzej Chłopecki, Lech Dudzik, Krystyna Kępska-Michalska, Janusz Kukuła, Irena Piłatowska-Mądry i Jakub Strzyczkowski. 

 

 

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Złote Mikrofony rozdano

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2009 10:02
Dziś o 11 poznaliśmy laureatów tegorocznych Złotych Mikrofonów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Złote Mikrofony Polskiego Radia rozdane

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2009 10:45
Znamy laureatów nagród Polskiego Radia - Złotych Mikrofonów. Statuetki przyznawane są osobom, których zaangażowanie i wybitne osiągnięcia twórcze przyczyniają się do utrzymania wysokiego poziomu, rozwoju i popularyzacji radia publicznego.
rozwiń zwiń