X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Kultura

Rosja i polski teatr

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2011 08:39
W tym roku polska sztuka sceniczna jest głównym tematem festiwalu Złota Maska.
Audio

W Moskwie zostaną zaprezentowane spektakle czołówki polskich reżyserów: Krystiana Lupy, Krzysztofa Warlikowskiego, Grzegorza Jarzyny i Mai Kleczewskiej. To w ramach projektu "Teatr Polski w Moskwie". Zostanie on pokazane w dniach 4-24 marca podczas Festiwalu Teatralnego Złota Maska w Moskwie - poinformowała kurator ze strony polskiej Joanna Kloss.

Moskiewscy widzowie wezmą udział w spotkaniach z artystami, będą dyskusje i działania artystyczne w plenerze. Zaplanowano także teatralny Okrągły Stół. O tym imponującym programie poinformowano na konferencji prasowej w Instytucie Adama Mickiewicza, który jest współorganizatorem przedsięwzięcia.

Złota Maska to ogólnokrajowy festiwal rosyjskiego teatru odbywający się wiosną każdego roku w Moskwie i obejmujący najważniejsze przedstawienia - rosyjskie i zagraniczne. Podczas festiwalu jest wręczana nagroda Złotej Maski, wyróżnienie przyznawane za spektakle teatralne, operę, balet, taniec nowoczesny, operetkę, musical czy teatr lalkowy.

W tym roku polska sztuka sceniczna jest głównym tematem festiwalu Złota Maska. Oprócz pięciu spektakli teatralnych, widzowie operę zatytułowaną . To efekt współpracy Komuny Warszawa i rosyjskiego Liquid Theatre". Koprodukcja zostanie zaprezentowana na Dworcu Kijowskim w Moskwie. W partyturze zostanie wykorzystane autentyczne komunikaty o rozkładzie jazdy pociągów, a także wypowiedzi pasażerów - tłumaczy Grzegorz Laszuk z Komuny Warszawa.

Libretto to filozoficzna rozprawa o czekaniu i dworcu znajdującym się "pomiędzy" wydarzeniami życia codziennego. Czekając na pociąg nie musimy się spieszyć, mamy czas tylko dla siebie i swoich myśli - dodaje artysta. widzowie otrzymają słuchawki, a całość wzbogaci taniec artystów z Liquid Theatre.

Szczegółowy program teatralny to: "(A)pollonia" w reżyserii Krzysztofa Warlikowskiego, "T.E.O.R.E.M.A.T." w reżyserii Grzegorza Jarzyny, "Babel" Mai Kleczewskiej, "Mała narracja" Wojciecha Ziemilskiego, "Persona/Marilyn" Krystiana Lupy . Będą im towarzyszyć czytania sztuk, między innymi: "My, dzieci sieci" Doroty Masłowskiej.


(pj)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Feliksy Warszawskie

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2009 08:37
Dziś zostaną wręczone Feliksy Warszawskie- najbardziej prestiżowe nagrody teatralne stolicy
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łódź wystawia w Rosji

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2011 11:14
Spektakl "Niżyński" i wystawa fotografii Bartosza Wojciechowskiego jako jedyne będą reprezentować Polskę na festiwalu w Moskwie.
rozwiń zwiń