Kultura

"MELCHIORY 2009" przyznane

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2010 09:55
Podczas szóstej Gali Polskich Reportażystów na Zamku w Lublinie, najważniejszą nagrodę - tytuł Radiowego Reportażysty Roku - otrzymała Patrycja Gruszyńska-Ruman ze Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia.

Podczas szóstej Gali Polskich Reportażystów na Zamku w Lublinie, najważniejszą nagrodę - tytuł Radiowego Reportażysty Roku - otrzymała Patrycja Gruszyńska-Ruman ze Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia.


Spośród 49 prac, które wpłynęły na konkurs, jury w składzie: Irena Piłatowska-Mądry (przewodnicząca), Hanna Krall, Krystyna Melion, Anna Sekudewicz i Maciej Drygas przyznało cztery nagrody. W kategorii Premiera Roku Nagrodę im. Witolda Zadrowskiego oraz nagrodę pieniężną otrzymała Żaneta Walentyn z Polskiego Radia Pomorza i Kujaw w Bydgoszczy za audycję „Przeklęci". Jury podkreśliło wnikliwą dokumentację oraz umiejętność zbudowania narracji, budzącej refleksję nad względnością powojennej historii Polski.

W kategorii Inspiracja Roku statuetkę Melchiora i nagrodę pieniężną otrzymali: Krystyna Mokrosińska z Działu Form Dokumentalnych TVP SA za dokument pt.: „Podsłuchane życie" - przedstawiający filmowy portret Jana Józefa Lipskiego oraz Przemysław Wojciechowski z TVN za dokument pt.: „Kto prowadzi grę wokół Aleksandra Gudzowatego".

Laureatem Nagrody Specjalnej Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia w tym roku został Michał Jagodziński - autor Konkursu na Artystyczną Formę Radiową, za błyskotliwą, pełną wdzięku i konsekwentnie realizowaną ideę wspierania rozwoju radiowego reportażu.

Celem Ogólnopolskiego Konkursu Reportażystów jest promowanie indywidualności autorskich i ambitnych form twórczości radiowej, a także uhonorowanie reportażystów innych mediów, których twórczość może być inspiracją dla dziennikarzy radiowych. Konkurs "Melchiory" skierowany jest do pracowników oraz współpracowników jednostek publicznej radiofonii, niezależnych producentów audycji radiowych, zawodowo zajmujących się taką działalnością oraz studentów wyższych uczelni (kategoria reportaży radiowych). W kategorii prasowo-telewizyjnej mogą brać udział dziennikarze prasy krajowej, jednostek telewizji publicznej oraz komercyjnych stacji telewizyjnych.

Więcej informacji na stronie internetowej www.polskieradio.pl/reportaż

www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni
Czytaj także

„MELCHIORY 2009” - nominacje

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2010 16:01
W najbliższą sobotę, 20 marca br. o godz. 18.30, odbędzie się szósta Gala Polskich Reportażystów „MELCHIORY 2009”. Tym razem polscy reportażyści i przyjaciele reportażu spotkają się w Galerii Malarstwa Polskiego na Zamku w Lublinie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Reportaż nie jest formą archaiczną"

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2010 08:01
W Galerii Malarstwa Polskiego na Zamku w Lublinie odbędzie się dziś szósta Gala Polskich Reportażystów "Melchiory 2009".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dni reportażu

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2010 08:45
Dni Reportażu Radiowego rozpoczynają się dzisiaj w Radiu Lublin. Ich zwieńczeniem i finałem będzie sobotnia Gala finałowa Ogólnopolskiego konkursu "Melchiory 2009". Tym razem przypadająca i zbiegająca się z 85-ą rocznicą powstania Polskiego Radia.
rozwiń zwiń