Kultura

Michel Houellebecq zniknął bez śladu?

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2011 11:39
Pisarz w tym tygodniu miał się spotkać z czytelnikami w Belgii i Holandii. Nie dotarł na spotkanie, nie odbiera telefonów, nie odpowiada na maile. Nie wiadomo, co się właściwie stało.

- Nie wpadamy w panikę - mówi Piet Joostens, współpracownik pisarza - Nie mamy dowodów na to, że zaginął. Oczywiście trochę się martwimy, ale już wcześniej zdarzały się sytuacje, w których nie odpowiadał na maile. To bardzo nietypowa sytuacja, normalnie nie unika spotkań z czytelnikami.

Na razie nikt nie zgłasza sprawy na policję. Niewiele wiadomo o życiu prywatnym Houellebecq'a, który mieszka na południu Hiszpanii. Pisarz przez wiele lat walczył z depresją. Lubi nietypowe, prowokujące zachowania, które ujawniają się także podczas spotkań z czytelnikami. W swoich książkach porusza niełatwe tematy, pisze o sadomasochizmie, klonowaniu. Znany jest z zamiłowania do czarnego humoru i smutnej wizji kontaktów międzyludzkich.

Michel Houellebecq jest laureatem bardzo prestiżowej, francuskiej Nagrody Goncourtów, którą przyznano mu jednogłośnie po trwających półtorej minuty obradach. Nagrodzona książka - "Mapa i terytorium" niedługo ukaże się w Polsce. Zaplanowano, że pisarz w październiku spotka się z polskimi czytelnikami w Krakowie, na Międzynarodowym Festiwalu Literatury im. Josepha Conrada.

 

usc/źr.bloomberg.com

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Michel Houellebecq w klubie Trójki

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2008 21:00
Oskarżany o rasizm, ksenofobię, pornografię - czytany przez rzesze czytelników na całym świecie - wieczny outsider i krytyk współczesnej cywilizacji. Michel Houellebecq dziś jest naszym gościem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nagroda Goncourtów dla Michela Houellebecqa

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2010 16:00
To prestiżowe, francuskie wyróżnienie zostało w tym roku przyznane za powieść "Mapa i terytorium".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mapa zgniłego terytorium

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2010 13:00
Zarówno lewica, jak też prawica kocha i nienawidzi Michela Houellebecqa - tak o tegorocznym laureacie Nagrody Goncourtów mówił prof. Remigiusz Foryncki.
rozwiń zwiń